• Китай. Офіційні органи: «Справи по Фалуньгун, ніхто не може вирішити.»

  • Середа, 8 жовтня 2008 року
 
Тан Лівень, послідовниці Фалуньгун, мешканці м Тунляо Автономного району Внутрішня Монголія, 68 років. Після того, як в 1999 р. китайська компартія розпочала масові репресії послідовників Фалуньгун, Тан поїхала в Пекін із зверненням до уряду. Її заарештували і засудили до 3 років в'язниці.

Під час ув'язнення до неї застосовували різні види тортур. Протягом 9-ти днів її прив'язували за руки і ноги до ліжка, при цьому практично не давали їсти і пити. Коли вона, протестуючи, голосно стверджувала, що все одно займатиметься Фалуньгун, сусіди по камері за наказом охоронців почали вибивати їй зуби і виривати волосся. Вибиті зуби з кров'ю Тан випльовувала на ліжко, на якому також валялися і жмуття її волосся.

Протестуючи проти такого нелюдяного ставлення, вона почала голодовку. Після декількох днів без їжі дуже схуднула й ослабла. Адміністрація в'язниці, побоюючись, що в'язень може померти, і їм доведеться відповідати за це, викликала її родичів, щоб вони забрали Тан додому. Це було в 2001 р.

Після повернення додому, до неї та її сім'ї часто приходили поліцейські. П'ять разів в будинку проводився обшук, і кожного разу поліція забирала якісь їхні особисті речі та цінності, не складаючи при цьому протоколу чи опису.

В січні 2008 р. Тан роздавала на вулиці листівки про Фалуньгун. На неї донесли, і її знову заарештували. В арешті літньої жінки брали участь близько 20 чоловік. Після арешту в її будинку знову був проведений обшук: забрали комп'ютер, принтер, записуючий DVD-плеєр і практично всю готівку, а також її банківську книжку.

Тан вже протягом 8 місяців перебуває в центрі ув'язнення Хесі м. Тунляо. Їй заборонені зустрічі з родичами.

Вранці 21 серпня родичам Тан зателефонували з районного суду Кечу й повідомили, що в другій половині дня буде засідання суду в справі Тан. Рідні поїхали в суд, але їм сказали чекати назовні і не дозволили увійти, щоб заслухати вирок. Через 4 години очікування їм повідомили, що, у зв'язку з поганим станом здоров'я Тан, судовий розгляд був перенесений у центр ув'язнення, в якому вона перебувала, і що суд вже відбувся. Результати засідання їм також не повідомили.

Коли родичі почали обурюватися і протестувати проти таких незаконних дій офіційних органів, працівник суду сказав їм: «Не піднімайте тут скандал, справи по Фалуньгун ніхто не зможе вирішити».

Стосовно погіршення здоров'я Тан, журналістам «Великої Епохи» через різні джерела вдалося дізнатись, що їй насильно робили ін'єкції невідомих ліків, які дуже вплинули на її психічний стан.

Її рідні відвідали безліч інстанцій, вимагаючи звільнення Тан, але поки що безуспішно. До того ж, до 78-річного чоловіка Тан в період проведення Олімпіади постійно навідувалися поліцейські агенти та представники місцевої влади - щоб запобігти «роздуванню скандалу».

Лян Чаоян. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі