• Під час Олімпіади не припинялися арешти послідовників руху Фалуньгун

  • Понеділок, 8 вересня 2008 року
 

Незважаючи на те, що Олімпійська хартія має цілком мирний характер проведення Олімпійських ігор, численні арешти й убивства послідовників руху Фалуньгун не припинялися під час Олімпіади.

Як правило, арешти здійснюються так званим Офісом 610 співробітники якого мають необмежені повноваження, відзначає Faluninfo.Ru. Звичайною практикою також є обшук без наявності санкцій і ордерів та негайне відправлення без рішення суду в центри ув'язнення.

З наближенням Олімпійських ігор у Пекіні й під час їхнього проведення, китайська влада безупинно підсилювала репресії проти послідовників Фалуньгун, здійснюючи масові арешти, обшуки, стеження, а також ще більше посилюючи ставлення до послідовників цієї практики у в'язниці, підсилюючи катування та знущання над ними.

Так, відповідно до внутрішніх джерел у Китаї, 19 лютого цього року китайська компартія спустила на місця секретний документ, підписаний центральним політико-законодавчим комітетом, під назвою «Практична робота із забезпечення стабільності суспільства й безпеки проведення Олімпійських ігор».

У цьому документі, що був розісланий у відповідні відділи всіх провінцій і міст Китаю, говорилося про посилення контролю діяльності іноземних кореспондентів у Китаї, контролю Інтернету й передачі коротких текстових повідомлень sms. У документі також особлива увага приділялася громадянам, що належать до груп осіб «підвищеної уваги, контролю й нападок», серед яких на першому місці перебували послідовники Фалуньгун.

Відповідно до неповної статистики Інформаційного центру Фалуньгун (ІЦФД), у період із січня по 30 липня по всьому Китаї було арештовано 8037 послідовників Фалуньгун, з них у Пекіні були заарештовані 586 чоловік, 3-є з яких загинули у в'язниці.

Крім цього Інформаційний центр Фалуньгун (ІЦФД) одержав відомості під час проведення Ігор про те, що компартія Китаю масово переселяє послідовників Фалуньгун (Фалунь Дафа) з в'язниць і виправно-трудових таборів, розташованих у районі Пекіна, заміняючи їх людьми, які оголосили про свою відмову від практики Фалуньгун.

«Вони віддаляють жертв катувань та інших свідків насильства з Пекіна, замінюючи їх людьми, які, як папуги, повторюють настанови компартії стосовно Фалуньгун, - розповідає спікер ІЦФД пан Єрпін Чжан. - Подумайте..., вони готують «показові тури», щоб обдурити міжнародне співтовариство. Ми сподіваємося, що такі методи не зможуть ввести в оману журналістів у Пекіні».

За інформацією сайта Minghui.org, було задокументовано кілька випадків незаконного затримання та інших порушень і зловживань відносно послідовників мирного руху Фалуньгун під час проведення Олімпійських ігор у Пекіні:

У м. Чунцін 23 серпня поліцейські увірвалися в дім послідовниці Фалуньгун Цао Сюйхуа, пред'явивши як доказ її «злочину» 4 фотографії, на яких вона розклеює на вулиці листівки зі змістом про Фалуньгун. Без ордера вони провели обшук в її квартирі й конфіскували кілька книг Фалуньгун, після чого забрали її та відправили на 10 діб до центру ув'язнення Байхелін.

У м. Шанхаї 23 серпня близько 10 поліцейських увірвалося у квартиру послідовника Фалуньгун Чжао Ланфана та обшукали її, конфіскувавши комп'ютер, книги Фалуньгун і заарештувавши його. Його син Гун Чінфен на той момент уже був арештований і засуджений на 2 роки через практику Фалуньгун. Його зять Дай Лян також був засуджений на 5 років за заняття практикою. Вся їхня родина була репресована.

У м. Ліньцзянь провінції Цзилінь 22 серпня троє поліцейських із дільниці Сінлун прийшли додому до послідовниці Фалуньгун Сюй Лі та обшукали квартиру. Без усякого опису забрали деякі її особисті речі та її саму й відвезли у відділок. Зараз вона перебуває у центрі ув'язнення м. Ліньцзянь. Того ж дня у тому ж місті поліцейські прийшли додому до Лю Жунмей, 70-літньої вчительки на пенсії, й заарештували її. Її син спробував зупинити поліцейських, коли ті силою вели його матір, і також був арештований. Сина Лю відпустили під заставу 3000 юанів (420 доларів). А Лі Жунмей зараз перебуває у в'язниці в місцевому центрі затримання.

У м. Лечан провінції Гуандун 19 серпня у квартиру послідовника Фалуньгун Гун Сюецюна прийшли співробітники Офісу 610 і забрали його комп'ютер, принтер, книги, листівки про Фалуньгун. Його самого ж відвезли в поліцейський відділок, а ввечері перевезли його в місцевий центр ув'язнення, при цьому його рідним не дозволили відвідати його.

У м. Наньнін Гуансі-Чжуанського автономного району 15 серпня поліцейські заарештували близько 10 послідовників мирної практики, які зібралися вдома й разом читали книги Фалуньгун. Зараз вони містяться в 1-му і 2-му міських центрах ув'язнення. Заарештувавши їх, поліцейські поїхали до них додому й провели обшук, у результаті конфіскувавши книги Фалуньгун, листівки, комп'ютери, принтери й деякі особисті речі.

У м. Бінлян провінції Ганьсу 8 серпня поліцейські заарештували послідовника Фалуньгун Ян Цзунліна, співробітника місцевого управління лісового господарства, коли він роздавав листівки про Фалуньгун. Потім у його будинку був проведений обшук. Поліцейські забрали книги, плеєр і деякі особисті речі. Його дружина вже давно втратила роботу, і вся їхня родина, де двоє дітей, яким менше ніж 10 років, існувала на одну невелику зарплату Яна. До цього арешту Ян уже відсидів у в'язниці 2 роки за практику Фалуньгун.

У м. Таньшань провінції Хебей 10 червня була арештована послідовниця Фалуньгун Лі Фенчжен. 25 червня її відправили в лікарню Анкан м. Таншань, яку місцеві органи безпеки використовують для психічних і фізичних катувань послідовників Фалуньгун. Через 50 днів у результаті застосування ін'єкцій невідомих препаратів її розум став неясним. Зараз вона втратила пам'ять і дієздатність.

Нагадаємо, у липні 1999 року по всьому Китаю почалася кампанія переслідувань, спрямованих проти Фалуньгун. Ініціював її тодішній глава компартії Цзянь Цземінь. Велика кількість доказів свідчать, що для того, щоб розпочати цю кампанію, Цзянь особисто не тільки сформулював політику знищення Фалуньгун, але також змінив волевиявлення прем'єр-міністра й інших членів Постійного комітету Політбюро, які від самого початку не погоджувалися з думкою Цзяня щодо Фалуньгун, відзначає Faluninfo.ru.

Більше того, у 1999 році офіційні особи китайського уряду заявили в інтерв'ю Ассошіейтед Прес і «Нью-Йорк Таймс», що їхні дослідження показують, що Фалуньгун займаються «щонайменше 70 мільйонів» китайців. (АП: «Зростаюча група створює дилему для Китаю», 4/26/1999; «Нью-Йорк Таймс»: «У Пекіні: Ревіння тихих протестантів», 4/27/1999.).

Однак, незважаючи на це, у липні 1999 року Цзянь через Бюро громадянських справ (адміністративне відділення) оголосив Фалуньгун «незаконною організацією». Тим часом відповідно до статей 2, 80 і 81 Конституції Китайської Народної Республіки тільки Всекитайські збори народних представників мають право оголосити організацію незаконною. Президент не наділений такою владою, але цей наказ ініціював кампанію переслідування.

На цей момент, відповідно до інформації ІЦФД, 3164 послідовників Фалуньгун загинуло від репресій у Китаї. Понад 100 000 незаконно заслані у трудові табори. Більше 6000 засуджені до тюремного ув'язнення строком до 18 років. Сотні тисяч незаконно арештовані. Стало також відомо про незаконне видаляння внутрішніх органів для продажу від ув'язнених послідовників Фалуньгун.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...