• Дев'ять послідовників Фалуньгун тільки через свою віру потрапили в Китаї під суд

  • П'ятниця, 24 жовтня 2008 року
 
В адміністративному центрі провінції Сичуань м. Ченду 27-го вересня було заплановано проведення закритого судового засідання в так званій кримінальній справі 9-ти місцевих послідовників Фалуньгун. Однак у зв'язку з наполегливою вимогою адвоката та родичів одного з «обвинувачених» влада погодилася провести «відкритий» суд, але жоден із родичів не отримав туди перепустку. 

Як повідомив сайт minghui.org, родичі заарештованих 9-ти послідовників Фалуньгун, починаючи з 10-го вересня, постійно намагались оформити перепустки на судове слухання. Однак судові чиновники сказали, що суд буде закритим, тому бути на ньому нікому не дозволено. При цьому вони не роз'яснили причини такого рішення. За словами пекінського адвоката-правозахисника, який приїхав для захисту в суді, справи, які пов'язані з Фалуньгун, не є такими, стосовно яких проводять закриті засідання. Тому в цьому випадку рішення влади проводити закритий суд є повністю незаконним.

Після цього, родичі пішли до суду і наполягали на зустрічі із самим головним суддею або ж з його представником. Але в результаті ніхто з них не погодився прийняти їх, а черговий охоронець виставив їх з вестибулю суду на вулицю.

Суд почався тільки за присутності представників місцевої влади та Офісу 610. Родичів підсудних на пустили на слухання, зазначивши, що в них не має перепустки. Однак відповідно до законів Китаю на відкритий суд можна прийти, маючи тільки посвідчення особи й не потрібно спеціально попередньо оформляти перепустку. Про рішення суду інформація на надійшла.

Ці 9-ть послідовників Фалуньгун було арештовано у березні цього року й увесь цей час вони перебувають в ув'язненні.

За два дні до початку суду, 25-го вересня, родичі та адвокат пішли до центру ув'язнення, в якому утримували одного з обвинувачених, доцента сичуаньського університету Дін Дзяна, щоб зустрітися з ним до суду. Охоронець при вході сказав, що повідомить курівництву про мету їхнього візиту. Після чого вони кілька годин чекали на відповідь. Зрештою з'ясувалося, що Дін уже кілька днів лежить у лікарні. Яке в нього захворювання та в якій саме лікарні він перебуває, їм не сказали. Доклавши великих зусиль, їм удалось довідатися, що Дін лежить у Народній лікарні Чиньян, яка співробітничає з цим центром ув'язнення. Однак у лікарні зустрітися з ним не дозволили. До цього часу не відомо про його стан здоров'я і причини хвороби. Його адвокат зустрічався з Діном 11-го вересня й не помітив у нього ніяких ознак нездужання.

Родичі дуже занепокоєні через цю ситуацію, оскільки відомо кілька випадків, коли у цій лікарні послідовники Фалуньгун помирали від тортур та введення їм ін`єкцій невідомих препаратів.

Відомо про арешт більш ніж 30-ти послідовників Фалуньгун у м. Ченду за період із серпня 2007р. й до вересня 2008 р. Один із них Чжоу Хуеймін помер від тортур саме в цій лікарні 13-го вересня.
Підписатися:

Коментарі