ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ху Жіхуа розповів про жорстоке переслідування свого брата китайським комуністичним режимом

Велика Епоха
Китай. Кожного разу, нормально харчуючись, Ху Жіхуа відчуває на душі тягар: його молодший брат Ху Жімінь не має такої можливості. Ув'язнений в трудовому таборі, він відмовляється їсти - це єдина форма протесту, яка у нього залишилася.

Ху Жімінь
Ху Жімінь
Чотири роки тому хтось доніс поліції, що Жімінь віз шість DVD-дисків у корзині велосипеда. Диски містили інформацію про переслідування комуністичним режимом духовної практики Фалуньгун, якою займається Жімінь.

«У мого брата не було ніякого відкритого суду», – сказав Жіхуа, який з 1996 року проживає в США. – Членам сім'ї не дозволили бути присутніми на суді. Судові чиновники призначили свого адвоката для мого брата, який навіть не намагався захистити його».

Так почався другий чотирирічній термін Жіміня у в'язницях і трудових таборах Китаю. Перші чотири роки зробили його калікою, нездатним ходити. Але він був настільки твердий у своїй вірі, що швидко видужав. Тепер Жіхуа не знає про стан брата, останнє, що він чув, це те, що його брат знову не може ходити в результаті тортур.

Жіхуа пам'ятає щасливі часи, коли вони були дітьми. «З дитинства ми завжди були разом, – сказав він. – Ми вчилися в одній початковій школі, і тому що я старший, я завжди піклувався про моїх братів, коли ми були маленькими дітьми».

Чотири хлопчаки не мали ні іграшок, ні книг. «Але ми були дуже щасливі. Ми раділи, коли гралися. Неподалік дому була річка і невисока гора, де ми могли забавлятись».

Батьки не мали достатньо грошей для всіх дітей, щоб оплачувати всім навчання в інституті, тому Жімінь вибрав армійський коледж. Піднімаючись швидко у званнях, він став лідером ескадрона і отримав багато нагород. В 1998 році він почав практикувати Фалуньгун, дізнавшись про це від Жіхуа.

«Після того, як я почав практикувати Фалуньгун, я відчув себе настільки добре, що перше, що я хотів зробити, – це розповісти про практику членам моєї сім'ї», – сказав Жіхуа. Їх спокійне життя було недовгим, оскільки китайський режим, на чолі з Цзянь Цземіном почав загальнонаціональне переслідування, і 100 мільйонів практикуючих Фалуньгун з 1999 року раптово стали «злочинцями».

Ху Жіхуа (зліва) зі своїм братом Ху Жімінем
Ху Жіхуа (зліва) зі своїм братом Ху Жімінем
Американський Державний Відділ повідомив, що більше половини в’язнів примусових трудових таборів Китаю – це практикуючі Фалуньгун. Дві третини випадків тортур, що розглядав спеціальний доповідач ООН про тортури, – це учні Фалуньгун.

Щодня протягом декількох місяців Жіміня мучили «промивання мозку». Чиновники вимагали, щоб він відмовився від своєї віри. Але він не зробив цього, а оголосив голодовку на знак протесту цим переслідуванням, що порушують його конституційне право на свободу віри. Жіхуа сказав, що, як і багато інших практикуючі Фалуньгун в Китаї, його брат протягом останніх 10-ти років пережив жорстоке переслідування.

Його перебування у в'язниці Тіланцяо в Шанхаї під час першого терміну, було найважчим. В'язниця Тіланцяо – центральна в'язниця в Шанхаї для політичних увязнених, так званих антиреволюційних елементів - «шпигунів» і «зрадників». У в'язниці є відділення, яке називається «Молодіжна експериментальна команда», в якому раніше поміщали тих, кому підписаний смертний вирок. Зараз там перебувають практикуючі Фалуньгун.

«Вони намагаються «перевиховати» мого брата, тому що він не відмовляється від своєї віри, – сказав Жіхуа. – Панує політика – не випускати практикуючих Фалуньгун, якщо вони не підписали гарантійні листи відмови від практики, навіть якщо їхній термін тюремного ув'язнення закінчився».

Жіхуа також повідомив, що єдиною причиною через яку його брата звільнили з шанхайської в'язниці, було те, що стан його здоров'я вже став дуже поганим, і тюремна адміністрація просто злякалася відповідальності за його можливу смерть.

Жіхуа звернувся до американських місцевих і федеральних чиновників з проханням допомогти врятувати брата. Він також зустрівся з представниками Міжнародної Амністії в Женеві, звертався в ООН і багато інших правозахисних організацій.

«Я роблю все, що в моїх силах. Але цього разу... я не знаю. Я не знаю, що зробить режим. Я хочу вивезти мого брата з Китаю», – поділився своїми побоюваннями і намірами Жіхуа.