• Що штучні підсолоджувачі роблять із вашим здоров'ям

  • Понеділок, 25 червня 2018 року

Ті, хто вибирають штучні підсолоджувачі замість звичайного цукру, сподіваються, що це допоможе швидше й ефективніше скинути вагу. Але в дійсності «штучний цукор» лише підвищує ризик захворювання на діабет, інсульт і деменцією.

У звіті про наукове дослідження, проведене у 2014 році, говориться про те, що хоча штучні підсолоджувачі не містять цукру, вони вступають у «сутичку» із кишковими бактеріями. Під час дослідів було виявлено, що коли миші пили воду, яка містить замінники цукру — аспартам і сукралозу, у них розвинулася непереносимість глюкози. А вона пов'язана із ризиком появи діабету 2 типу та іншими метаболічними захворюваннями. У мишей, які отримували звичайну воду або воду зі звичайним цукром, не з'являлася непереносимість глюкози.

Після усунення більшої частини кишкових бактерій у шлунках мишей непереносимість глюкози зникла. Ґрунтуючись на даних цього досвіду, вчені провели невелике дослідження на людях: стежили за активністю кишкових бактерій в організмах здорових людей, які вживали штучні підсолоджувачі. Через тиждень у учасників було виявлено ​​непереносимість глюкози, також змінився і якісний склад бактерій.

Дослідження 2018 року розширило теорію про те, що штучні підсолоджувачі можуть призвести до діабету й ожиріння. Одній половині піддослідних мишей давали сахарозу та фруктозу (різновиди цукру), а іншій — аспартам або ацесульфам калію (види штучних підсолоджувачів).

Дослідники зробили висновок, що споживання занадто великої кількості штучних підсолоджувачів може негативно вплинути на те, як наші тіла метаболізують жир і запасають енергію, що, у свою чергу, підвищує ризик діабету й ожиріння.

«Ми побачили, що за звичайного стану у організмі є механізм для обробки цукру, а під час перевантаженості системи протягом тривалого періоду часу цей механізм порушується. Ми також помітили, що заміна цукру некалорійними штучними підсолоджувачами призводить до негативних змін у жировому та енергетичному метаболізмі», — повідомив провідний дослідник Брайан Хоффманн.

Штучні підсолоджувачі стимулюють збільшення ваги?

Менш калорійні штучні підсолоджувачі, що не містять цукру, часто обирають ті люди, які хочуть вживати солодкі напої, при цьому не набираючи кілограми. Однак дослідження, представлене на конференції ENDO 2017 («Щорічна конференція ендокринного суспільства»), показало, що деякі підсолоджувачі сприяють накопиченню жиру, особливо у людей, які вже страждають на ожиріння.

Дослідники вивчали поширений низькокалорійний підсолоджувач сукралозу, відомий як Splenda. Цю речовину (у кількості, яка міститься у чотирьох банках дієтичної содової) поклали на стовбурові клітини із жирової тканини людини, а потім помістили усе це у чашку Петрі на період 12 днів. Результати показали підвищену експресію генів, які відповідають за вироблення жиру, запалення, а також накопичення жирових скупчень у клітинах.

На підставі цих результатів провели другий експеримент, на цей раз із використанням зразків біопсії черевного жиру у тих, хто споживав в основному сукралозу. У експерименті взяли участь 8 осіб: четверо із них страждали ожирінням, а четверо були здоровими. У першої групи спостерігалося активне перенесення цукру (глюкози) у клітини та надекспресія жирових генів.

«Багато здорових людей любить споживати низькокалорійні підсолоджувачі як альтернативу цукру. Але наукові докази говорять про те, що ці підсолоджувачі викликають метаболічну дисфункцію», — говорить д-р Сабясачі Сен (Sabyasachi Sen), професор медицини та ендокринології Університету Джорджа Вашингтона та головний керівник дослідження.

Цей експеримент, на думку Сена, необхідно провести у набагато більшому масштабі, щоб підтвердити отримані результати:

«Наше дослідження показало, що низькокалорійні підсолоджувачі викликають додаткове накопичення жиру, дозволяючи більшій кількості глюкози проникати у клітини. Це викликає запалення, яке може становити велику небезпеку, особливо для людей з ожирінням».

Пізніший огляд наукових даних про штучні підсолоджувачі показав, що немає чітких доказів того, що вони допомагають людям контролювати вагу.

Дієтична содова, інсульт і слабоумство

Під час дослідження, проведеного у квітні 2017 року, було виявлено зв'язок між вживанням дієтичної содової та підвищеним ризиком розвитку інсульту і деменції.

Дослідження показало не прямий причинно-наслідковий зв'язок, а лише причинну обумовленість, і вчені відзначають, що в експерименті було багато обмежень. Проте дослідники припускають, що штучні підсолоджувачі не можуть бути здоровою альтернативою: люди, які пили дієтичну содову кожен день, були майже у три рази більш схильні до розвитку інсульту та деменції.

«Наш експеримент показує необхідність проведення додаткових досліджень у цій області, враховуючи, як часто люди п'ють штучно підсолоджені напої», — говорить Метью Пасі, доктор філософії, старший науковий співробітник відділу неврології в Медичній школі Бостонського університету та автор дослідження.

Однак заміна дієтичної содової на звичайну або на інший солодкий напій зовсім не вирішить проблеми, вважають вчені:

«Ми рекомендуємо людям регулярно пити воду замість солодких або штучно підсолоджених напоїв».

Важливо пам'ятати, що штучні підсолоджувачі містяться не тільки у содовій. Їх можна знайти і в інших низькокалорійних ласощах, таких як йогурт, морозиво, хлібобулочні вироби та цукерки.

Источник: mother nature network.

Читайте далі:

Ви їсте забагато цукру: 8 тривожних попереджувальних знаків

Банани кращі за спортивні напої: дивовижне відкриття

Скільки пластику ми з'їдаємо кожного дня?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...