• Як дізнатися, коли слід викидати декоративну косметику

  • П'ятниця, 6 липня 2018 року

Туш, тіні, пудра, тональний крем та інша декоративна косметика мають термін придатності, який часто не вказують виробники. Використання простроченої косметики або брудних пензликів не лише підвищує ризик появи проблем зі шкірою, але і може викликати захворювання.

Термін придатності косметичної продукції залежить від її складу. Натуральні засоби не можна зберігати довго, адже вони не містять консервантів. На косметиці зазвичай не ставлять дату закінчення терміну придатності, тому необхідно відстежувати її стан самому. Чому б не написати дату покупки на нижній частині коробочки?

«На упаковках від косметичних засобів, на відміну від продуктів харчування, не завжди вказують термін придатності. Щоб користуватися косметикою якомога довше, постарайтеся зберігати її за оптимальної температури та після кожного використання щільно закривати. Чим частіше засіб контактує з повітрям і бактеріями, тим швидше закінчиться його термін придатності», — повідомляє д-р Девід Е. Банк (David E. Bank), дерматолог і асистент клінічного професора дерматології в Колумбійському пресвітеріанському медичному центрі у Нью-Йорку.

Представляємо вам 5 простих способів тестування косметики на придатність і можливість її подальшого використання.

Перевірте помаду на наявність неприємного запаху

Перед виходом на вулицю багато жінок робить швидкий макіяж за допомогою губної помади, блиску або бальзаму для губ. Якщо у помади, яка містить пігмент, масла, віск і пом'якшувальні засоби, з'явився хоча б злегка вловимий запах згірклого масла, краще її викинути. Те ж саме слід зробити в тому випадку, коли після використання помади ви підхопили застуду або грип.

«Губні помади можна використовувати протягом року, поки в них не з'явився неприємний запах масла. Очистити помаду досить просто вологою серветкою, вона видалить мікроби та бактерії з поверхневого шару», — говорить Банк.

Порада. Щоб продовжити термін служби губної помади, тримайте її подалі від джерела тепла і не залишайте в машині або біля обігрівача.

Перевірте, чи не розшарувалася основа під макіяж

Основу під макіяж використовують для покращення кольору обличчя. Вона буває теплого, нейтрального або холодного відтінків із рідкою, середньою або щільною структурою.

Термін придатності основи залежить від використаних для її приготування інгредієнтів. Тональна база на масляній основі може прослужити довше, ніж на база на водній основі. Але і ту і іншу доведеться викинути через 12—18 місяців після відкриття упаковки.

Існує простий спосіб дізнатися, чи настав час замінити основу під макіяж: якщо вона розшарувалася, втратила однорідність, якщо в ній видно дрібні частинки, змінився її колір або з'явився неприємний запах — засіб пора викидати!

«Щоб запобігти бактеріальному забрудненню рідкої, кремоподібної або твердої основи, використовуйте для її нанесення лише чистий пензлик або спонж», — додає Девід Е. Банк.

Порада. Зберігайте тональний засіб подалі від вологих місць і не залишайте його у ванній.

Не використовуйте прострочені рум'яна

Багато хто використовує рум'яна, щоб покращити колір шкіри на обличчі або підкреслити вилиці. Якщо у вашого засобу з'явився дивний запах — час його позбутися: зіпсовані рум'яна шкідливо наносити на шкіру, адже в них йде розмноження бактерій.

Тверді рум'яна можна використовувати до трьох років, рум'яна на водній основі — не більше року та поки вони повністю не висохнуть.

Дотримуйтеся правил догляду за засобами для макіяжу очей

Олівець для очей може зберігатися більше двох років, проте перед кожним використанням його необхідно заточувати. Після нанесення тіней для повік не забувайте промивати в теплій воді аплікатори.

Найсуворіше правило зберігання косметики для очей стосується туші для вій: її слід замінювати кожні 4—6 місяців.

«Оскільки пензлик знаходиться всередині флакона і весь час контактує із тушшю, на ньому розмножуються бактерії, які потім переносяться на вії і можуть потрапити в очі. Своєчасна заміна туші допомагає запобігти очним інфекціям та подразненню», — говорить Банк.

Не забувайте доглядати за пензликами та спонжем

Пензлики для макіяжу також мають термін придатності, проте за правильного догляду їх можна використовувати роками. Зберігайте їх тільки у вертикальному положенні та мийте кожні декілька місяців.

Губки та спонж потрібно мити в теплій воді після одного або максимум двох застосувань.

Порада. Замінюйте щипці для завивки вій кожні 6—12 місяців. Регулярне використання порушує роботу їхнього механізму, що зрештою може призвести до пошкодження вій.

Джерело: MNN.

Читайте далі:

Ефективні поради для ділових жінок щодо догляду за шкірою

У гонитві за красою: 5 смертельно небезпечних косметичних процедур

Чому термальну воду використовують для догляду за шкірою?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...