Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як дерева зцілюють людей: унікальна японська практика

Неділя, 28 березня 2021 року

Популярна японська практика Shinrin-yoku (або «Лісова терапія») доводить, що природа здатна зцілювати людину. Як це відбувається та які хвороби можуть вилікувати дерева?

Шінрін-Йоку (Shinrin-yoku) — термін, який дослівно перекладається як «сприйняття лісової атмосфери» або «купання в лісі», що у нас найчастіше називають лісотерапією. Цей вид лікування виник у 1980-х роках і став важливою частиною профілактичних процедур в японській медицині, повідомляє BrightVibes.

Практикуючі шінрін-йоку описують її як «заспокійливі прогулянки, які благотворно впливають на стан організму завдяки поринанню в атмосферу лісу або іншого природного середовища». В Японії лісова терапія сприймається дуже серйозно, а також стає популярною і в інших країнах. Причина проста: прогулянка серед красот природи здійснює на людину заспокійливий, змолоджуючий та відновлювальний вплив.

Вчені (раніше в Японії та Південній Кореї, а нещодавно і у США та інших країнах) провели дослідження у цій сфері та знайшли підтвердження того, що лісотерапія корисна для здоров'я.

Лісотерапія та прогулянки на природі:

  • посилюють функціонування імунної системи, збільшують кількість NK-клітин;
  • знижують тиск крові;
  • зменшують стрес;
  • покращують настрій;
  • допомагають краще концентруватися, у тому числі й дітям із СДУГ;
  • прискорюють відновлення після операції або хвороби;
  • підсилюють життєву енергію;
  • покращують сон.

Практику шінрін-йоку викладають в Асоціації природних і лісових терапевтичних екскурсій і програм (США). У ній поєднуються неквапливі прогулянки доріжками під пологом лісу та прості вправи, які допомагають відновити зв'язок із природою та повністю поринути у свої відчуття. Також використовуються методи медитації усвідомленості та обмін враженнями поміж учасниками прогулянки.

Випробувати цілющі властивості лісотерапії можна і наодинці, і для цього не обов'язково вирушати до лісу. Доведено, що навіть небагато часу, який ви провели біля одного дерева, чинить позитивний вплив на здоров'я.

Читайте далі:

Декілька дивовижних фактів про ліс, які мало хто знає

Вплив медитації на організм — дослідження

Світ духів природи в мистецтві Дебри Берньє

Comments   

загрузка...