• Чому термальну воду використовують для догляду за шкірою?

  • Вівторок, 3 липня 2018 року

Із давніх-давен вважалося, що вода з гарячих джерел здійснює терапевтичний вплив на шкіру. Сьогоднішня наука підтверджує користь термальної води. Цю цілющу рідину, розлиту у пляшки, можна знайти на полицях магазинів.

Термальна вода — це дистильована вода, яку беруть із гарячих джерел, що знаходяться під землею. Ці джерела нагріваються завдяки геотермальній енергії Землі.

Гарячі джерела здавна вважаються лікувальними, і люди занурюються в них, щоб позбутися від захворювань. У японській культурі донині практикується бальнеологія. Її ефективність не підтверджена клінічно, але багато хто стверджує, що купання в гарячій воді має безліч переваг: розслаблення, зняття стресу та зменшення запальних процесів в організмі.

Термальна вода з гарячих джерел має більш високий вміст мінералів, ніж звичайна вода, і в ній можуть бути виявлені хлориди, натрій, селен, калій, кальцій і магній. Мінеральний склад залежить від місця розташування джерела. Різні термальні води містять ті чи інші мінерали і у різному співвідношенні. Однак наявність великої кількості мінералів необов'язково дає найкращий ефект.

Як повідомляє MNN, ціна на бутильовану термальну воду від таких компаній, як Avene, La Roche-Posay, Uriage та Vichy, може варіюватися від 10 до 20 доларів за пляшку. Багато хто замислюється, чи варто витрачати на таке гроші.

Переваги термальної води: наукові висновки

Користь термальної води, яку часто використовують як засіб для догляду за шкірою, була доведена протягом декількох досліджень. Однак найчастіше вони проводилися або оплачувалися компаніями, які продають цю саму воду. Деякі з досліджень здійснювалися в лабораторних умовах, а це означає, що вплив води на клітини або тканини вивчався в контрольованому середовищі, а не у живому організмі. Висновки цих досліджень корисні, але вони не гарантують, що продукт буде ефективний поза лабораторією.

Під час одного з досліджень було виявлено, що термальна вода захищає клітини від ушкодження, викликаного УФ. Тоді ж встановили, що термальний крем La Roche-Posay зменшує ризик утворення сонячних опіків після впливу УФ-випромінювання групи В. Було доведено, що така вода має протизапальні та навіть антиканцерогенні властивості.

Під час дослідження 2012 року термальна вода була протестована на ранах тварин і виявилося, що вона проявляє «відновлювальні властивості» при загоєнні порізів. Креми на основі термальної води зменшують ризик появи шрамів і корисні для тих, хто страждає екземою або псоріазом.

Дослідження, проведене у 2010 році, показало, що термальна вода «добре очищає шкіру від косметики та зменшує подразнення».

Фахівці з догляду за шкірою згодні з тим, що термальна вода корисна:

«Я щодня використовую термальну воду Avene у своїй роботі. Баланс магнію та кальцію і вміст мінеральних речовин добре впливають на загоєння, яке необхідне після процедур або для лікування», — каже косметолог Крісі Скіннер із Face Skincare in Bingham Farms.

Термальна вода корисна і для дітей.

Скіннер говорить: «Я вважаю, що термально-джерельна вода Avene Cicalfate Restorative Cream повинна бути в аптечці у всіх батьків, адже за її допомогою можна заліковувати подряпини й садна».

Читайте далі:

5 напоїв, що подарують шкірі молодість

93% питної води у пляшках містять частинки мікропластику

Ефективні поради для ділових жінок щодо догляду за шкірою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...