Субота, Жов 31, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Екомеблі з відходів: як місцевий проект виводить Нігерію зі сміттєвої кризи (ВІДЕО)

Неділя, 17 травня 2020 року

Викорінити бідність завдяки збору відходів — ось мета, яку ставить перед собою інженер з Нігерії Оламід Бабаджід. Із викинутих речей її команда створює стійкі екомеблі, які є чудовою альтернативою традиційним дерев'яним предметам інтер'єру.

Нігерія бореться з переповненням сміттєзвалищ. Незважаючи на деякі спроби уряду та приватних організацій, повністю вирішити цю проблему так і не вдалося. Молода уродженка Нігерії Оламід Бабаджід знайшла спосіб утилізації відходів, який до того ж надає роботу тим, хто її найбільше потребує.

Протягом 8 років Оламід навчалася за фахом інженер в Information Technology. Одного разу під час свого перебування в Об'єднаних Арабських Еміратах вона побачила витвір мистецтва з кукурудзяного листя та вартістю кілька сотень доларів, і це надихнуло дівчину на нову ідею переробки. У 2014 році вона створила Pearl Recycling — соціально-орієнтовану організацію, яка приймає тверді відходи (шини, пляшки, газети, пластикове столове приладдя тощо) і перетворює їх на домашні та офісні меблі.

Щоб підтримати стратегію боротьби із відходами в Нігерії, Оламід стала збирати міське сміття. «Я присвячувала цій справі повний робочий день, а у вихідні намагалася знайти застосування знайденим твердим відходам. Так що перш ніж зареєструвати свою організацію я накопичила дворічний досвід роботи», — поділилася Оламід.

Як і будь-яка стартап-компанія, спочатку Pearl Recycling зіткнулися із безліччю проблем: «Для Нігерії, країни, що розвивається, запустити невелике підприємство — це велика робота. Система не стимулює процвітання бізнесу, але ми докладаємо зусиль, щоб змінити ситуацію. Велика частина відходів, які ми використовуємо, насправді є сміттям. Ми наймаємо людей для очищення вулиць, і таким чином підтримуємо чистоту навколишнього середовища».

Сьогодні в організації у штаті Лагос — більше 50 співробітників. Оламід каже, що до них приєднується багато жінок, які спочатку проходять необхідну підготовку. Робота особливо потрібна вдовам, які з усіх сил намагаються звести кінці з кінцями.

Pearl Recycling розпочали роботу відносно недавно, проте вже отримали визнання та досягли певних успіхів.

У 2016 році Оламід отримала статус підприємця від Tony Elumelu Foundation, а у 2017 році — статус Techwomen Emerging Leader штату Вашингтон. Також у 2017 некомерційною організацією Leap Africa їй було присвоєно звання Соціальний Новатор. Оламід Бабаджід була обрана ЮНІДО (Організацією Об'єднаних Націй з промислового розвитку) як представник Нігерії на Всесвітньому інвестиційному форумі підприємців (WEIF) в Бахрейні.

Джерело: BrightVibes.

Читайте далі:

Pentatonic створює сучасні предмети домашнього побуту зі сміття

Розраховуйтеся за їжу пластиковим сміттям — послуга в лондонському кафе

В Індії понад 100 тисяч кілометрів доріг зроблено із пластику

Нові кросівки з перероблених жуйок

Comments   

загрузка...