П'ятниця, Тра 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вчені зі США з'єднали графен із бетоном: створено надміцний і водостійкий матеріал

П'ятниця, 24 липня 2020 року

Вчені зі США створили більш міцний і водостійкий матеріал, додавши графен у бетон. Виробництво нового типу бетону економить енергію та значно знижує викиди вуглекислого газу, повідомляє Springwise.

Оскільки світ потребує більше екологічного будівництва, з'являються нові інновації, які продовжують розвивати цей напрям. Наприклад, екологічно чистий бетон Finite, у якому замість традиційного бетонного сполучника використовується пісок із пустелі, що значно знижує вуглецевий слід. Іще один спосіб поліпшити властивості бетону — з'єднати основний матеріал з волокнами із перероблених шин. Такий матеріал стає міцнішим і не розтріскується.

Тепер ученим з Ексетерського університету вдалося знайти спосіб включити графен у бетон, щоб створити більш екологічний і міцний будівельний матеріал.

Вчені створили цей новий бетон, використовуючи наноінженерні технології. На першому етапі у воду додали дрібні частинки графену. Потім цю воду змішали з бетоном, у результаті чого вийшов композитний матеріал. На думку дослідників, кінцевий продукт «більш ніж у два рази міцніший і у чотири рази більш водостійкий, ніж існуючі бетони».

Завдяки своїй міцності та водостійкості, новий матеріал краще підходить для будівництва, ніж традиційний бетон. До того ж процес виготовлення бетону із частинками графену набагато ефективніший за традиційний, оскільки вимагає приблизно на 50% менше матеріалу. Це економить енергію та значно знижує викиди вуглекислого газу.

Новий екологічно чистий бетон являє собою важливий крок будівельної галузі до більш екологічного майбутнього.

Читайте далі:

Графен може змінити наш світ уже завтра: 9 цікавих ідей

Розчинна упаковка дозволяє зменшити будівельні відходи

Comments   

загрузка...