• Світлодіодні лампи: переваги і недоліки

  • На правах партнёра Ⓟ | Велика Епоха
    Субота, 12 травня 2018 року

світлодіодні лампи

ⓅСьогодні світлодіодні лампи https://elektrovoz.com.ua/ вважаються одними з найнадійніших та економних. Виробники позиціонують, що термін їх безперебійної роботи більше 50000 годин. Вони не нагріваються і не бояться перебоїв у мережі. Виходить, що така лампа практично вічна і ніякі поломки їй не загрожують. Ми будемо чесні з Вами і розповімо про всі переваги і недоліки світлодіодних освітлювачів.

Міф перший: не нагрівається

Насправді нагрівається, просто менше, ніж усі інші.

Якщо взяти в порівняння лампу розжарювання в 75 Вт, люмінесцентну 15 Вт і світлодіодну 9 Вт (мають однакову яскравість) – то для звичайної максимальна температура нагріву буде 260 ° С, для люмінесцентної 139 ° С і для світлодіодної 65 ° С відповідно.

Виходить: нагрівається менше в рази, але погодьтеся, 65 ° С – це не так вже й мало. Також враховуйте, що температура всередині колби буде ще вищою (≈110 ° С).

Світлодіоди

Міф другий: перегорає від нагрівання

Світлодіоди не перегорають. Зазначений середній термін служби зовсім не означає, що після закінчення зазначеного терміну, вона перестане працювати. Світлодіоди з часом просто втрачають свою яскравість. Лампочка буде працювати, просто її яскравість впаде на 30-50% і її доведеться замінити – працювати при такому освітленні буде некомфортно.

Що робити якщо лампочка перестала світити

Як ми вже з'ясували, перегоріти LED не може. Але бувають випадки звернення до сервісного центру або до продавців зі скаргами про те, що лампочка перестала працювати. Що ж може зламатися? Вийти з ладу вона може тільки через неякісну зборку (заводський) або від механічних пошкоджень – впала, погано припаяні контакти в блоці живлення або від внутрішнього нагрівання (яке все ж є, як з'ясували) вони пошкодилися.

 LED-лампочка

Хороша новина

Практично всі вони підлягають ремонту (якщо тільки Ви її не розбили). Тому якщо LED-лампочка з якихось причин перестала працювати – візьміть чек, і зверніться до магазину, в якому Ви її купували і продавець зробить заміну на нову. Щоб бути впевненим у заміні по гарантії – вибирайте надійних і перевірених продавців, тих, які є офіційними дилерами або представниками фірм виробників. Якщо гарантійний термін закінчився або чек Ви втратили – її може полагодити електрик в 90% випадків.

Вибираємо з розумом

Нарешті ми дочекалися часу, коли світлодіодну технологію може дозволити собі кожен. Найвідоміші і затребувані виробники - Delux, IEK, LedEX, Maxus, Eurolamp і інші. Вартість від 58 до 100 грн за LED лампочку 12 Вт. Лампи відрізняються за формою колби, температурою кольору і потужністю. Через те, що всі лампочки в цій ціновій політиці однієї якості (всі виготовлені в Китаї), термін служби найчастіше залежить від партії. Щоб в майбутньому не довелося звертатися з поверненням по гарантії – при виборі довіртеся продавцю.

Крім китайських виробників Ви можете купити LED європейського виробництва. Наприклад, ледовські лампочки Philips виготовлені в Німеччині. Але будьте готові заплатити за таку лампу від 300 грн і вище. Ви ж купуєте лампочку, щоб заощадити? А вона окупиться лише через три роки, як мінімум. Сумнівна вигода, чи не так? Тому ми рекомендуємо робити вибір в першу чергу: яскравість, яка вам потрібна, колірною температурою і цоколем, а не країною-виробника.

 

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...