• Купуємо одяг із розумом: як індустрія моди забруднює планету

  • Вівторок, 26 червня 2018 року

Чи знаєте ви, що індустрія моди є другим за величиною забруднювачем у світі? Швидкі зміни тенденцій і культура надлишкового споживання посилюють проблему величезної кількості відходів. Доклавши деяких зусиль, ми можемо змінити ситуацію. Ось декілька порад про те, як зробити покупки одягу більш екологічними.

Тільки у США щороку викидають понад 13 мільйонів тонн одежі. Для середнього споживача вона не становить великої цінності — дешеві речі зазвичай низької якості та не вартують витрачених грошей.

Однак витрати на виготовлення одежі — величезні. Майже 20% від усіх промислових забруднювачів води припадають на текстильні відходи, такі як синтетичні хімікати, а також барвники. Для виробництва одягу постійно використовуються дорогоцінні ресурси планети, наприклад вода: 2,6% від загального використання води припадає на виготовлення бавовни.

Текстильна промисловість шкодить довкіллю та чинить певний негативний вплив на людей і тварин. Багато працівників на швейних фабриках отримує всього 88 центів на годину та працює в небезпечних умовах. Для отримання вовни та шкіри щорічно вбивають мільйони тварин.

Незважаючи на все це, люди не поспішають змінювати свої звички. Деякі з блогерів соціальних мереж купують нове вбрання мало не для кожного поста. Модні сезони стають дедалі коротшими, що дає споживачам більше підстав викидати гарний одяг.

Прийшов час переходити на стійку моду. Прагнення не завдавати шкоди навколишньому середовищу зовсім не означає відсутність стилю.

Ось декілька порад про те, як побороти швидкоплинність моди і зробити покупки одягу більш екологічними:

1. Вибирайте одежу з натуральних тканин, таких як бавовна, конопля і льон. Вони добре розкладаються у природному середовищі, на відміну від синтетичних, і до того ж дозволяють вашій шкірі дихати.

2. Вибирайте якість і уникайте несправжньої економії. Не купуйте неякісний одяг, який швидко втратить свій вигляд і стане непридатним. Неякісні предмети одягу часто мають кривий крій і неміцні шви та виготовлені з ненатуральних тканин.

3. Купуйте одежу, вироблену місцевими компаніями, — це допоможе зменшити вуглецевий слід від транспортування.

4. Магазини секонд-хенду. Коли ми купуємо новий одяг, нам доводиться платити за використані енергію та ресурси, а також за те забруднення, яке спричинило його створення. Купуючи старі речі, ми підтримуємо культуру переробки і часто отримуємо оригінальну річ відмінної якості за вигідною ціною.

Одежу, яку ви перестали носити, можна здати до пунктів прийому. Ви можете дізнатися їхнє місцезнаходження на карті від Великої Епохи.

Читайте далі:

«Ні» одноразовим покупкам: 7 речей, які надійно прослужать усе життя!

Нові кросівки з перероблених жуйок

Що таке «Ремонтні кафе»? Не викидайте те, що можна полагодити!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...