• Незвичайна інсталяція Pollution Pods: вдихніть повітря різних міст Землі

  • П'ятниця, 8 червня 2018 року

У Лондоні відкрилася інсталяція Pollution Pods: вона відтворює ступінь забруднення повітря різних міст світу, і її відвідувачі можуть безпосередньо відчути наслідки екологічної катастрофи останніх років.

Художня інсталяція Pollution Pods знаходиться у Сомерсет-Хаусі. Її творець, британський художник Майкл Пінськи (Michael Pinsky), вперше представив своє творіння в Норвегії минулого року. Його робота Pollution Pods стала частиною чотирирічного дослідницького проекту Climart, у якому вивчалося, як може ставлення людей до зміни клімату вплинути на візуальне мистецтво.

Натхненням для створення інсталяції стали геодезичні куполи архітектора Бакмінстера Фуллера, які були побудовані на початку 20-го століття в якості притулків для потерпілих.

Pollution Pods складається з п'яти об'єднаних сферичних споруд, через які можуть проходити відвідувачі. У кожному з куполів варіюються рівні озону, двоокису азоту, окису вуглецю, твердих частинок і двоокису сірки. Усередині підтримується певні температура та якість повітря, відповідні тому чи іншому місту. Для імітації забруднення використовується технологія, розроблена датською компанією Airlabs.

Відвідувачі починають у Таутрі (Норвегія), де дихають відносно чистим повітрям, а потім переходять до Лондону, Нью-Делі, Пекіна та Сан-Паулу, у якому найбільш забруднене повітря у світі. Вони також можуть відчути, який клімат у містах: жаркий чи холодний, сухий або вологий.

За оцінками вчених, життя середньостатистичного лондонця, який піддається впливу нинішнього забруднення, може скоротитися на термін до 16 місяців, а жителю Нью-Делі забруднення може скоротити життя приблизно на 4 роки.

Інсталяція Майкла Пінськи підвищує обізнаність громадськості про забруднення повітря, а також про те, як сучасний споживчий підхід впливає на навколишнє середовище у різних містах світу. Розробники застосованої технології також сподіваються, що надалі вона буде використовуватися для очищення повітря у громадських місцях.

Читайте далі:

Зроблена з моху «розумна» шина очищає повітря — розробка з Бельгії

Створено Smog Free Bike — інноваційний велосипед, що очищає повітря

Інженер-конструктор створив «живу» люстру, яка очищає повітря

У Пекіні встановлено найбільшу вежу-пилосос для очищення повітря

Моторошний відео-проект, що розповідає про рівень смогу в Пекіні

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...