• Створено простий і зрозумілий шрифт для людей із вадами зору — ELIA Frames

  • Понеділок, 18 червня 2018 року

Американський стартап ELIA розробив новий шрифт для людей із вадами зору, який набагато простіший і зрозуміліший за систему Брайля: йому можна навчитися всього за три години. Ця ефективна сучасна альтернатива стане відкриттям для людей із порушеннями зору.

Раніше ми вже повідомляли про нові розробки, які допомагають сліпим або людям зі слабким зором пізнавати навколишній світ. Наприклад, про камеру, завдяки якій сліпі можуть «бачити» фотографії, або про тактильні рукавички з доповненою реальністю, що дають можливість «побачити» скульптури. Нещодавно з'явився іще один корисний і актуальний винахід — шрифт ELIA Frames.

У 1829 році Луїс Брайль опублікував першу книгу, у якій була представлена його система. І хоча шрифт Брайля досі застосовують в усьому світі, його система давно застаріла.

Сьогодні шрифт Брайля визнаний занадто складним для навчання тих, хто має проблеми із зором. За повідомленням Springwise, у США менше 1% дорослих із порушеннями зору можуть користуватися цим шрифтом. Ті, хто втратив свій зір у дорослому віці (приблизно 98% населення), вже майже не можуть навчитися шрифту Брайля, адже це вимагає виняткової чутливості пальців, а також потрібно багато енергії та часу — для вивчення алфавіту може знадобитися до 10 місяців.

Із огляду на ці статистичні дані, ELIA взялися за створення інтуїтивно зрозумілої системи, за допомогою якої можна навчитися читати за три години.

Новий шрифт під назвою ELIA Frames — це тактильна система, заснована на стандартному латинському алфавіті, оскільки приблизно 70% населення світу використовує для читання і письма саме його.

При розробці шрифту використовувалися сучасні технології друку та принципи дизайну. Це дозволило оптимізувати дизайн кожної букви і створити символи, які легко ідентифікуються.

Кожна буква шрифту ELIA складається із зовнішньої «рамки» (у вигляді кола, квадрата, трикутника, символу будинку) та внутрішніх елементів. Поєднання цих частин і формує літери алфавіту.

Розробники нового шрифту вірять, що близько 200 мільйонів чоловік із порушеннями зору зможуть навчитися інтуїтивної системі ELIA Frames.

На даний час ELIA шукає підтримку на Kickstarter.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...