• 6 небезпек, які підстерігають на пляжі

  • Середа, 11 липня 2018 року

Що може бути краще літнього дня, проведеного на пляжі? Дехто любить просто полежати на теплому піску або закопатися в нього, насолоджуючись відпочинком. Однак будьте обережні: пісок повен небезпечних мікроорганізмів, які можуть викликати захворювання.

Ми побоюємося медуз і осколків скляних пляшок, але не завжди пам'ятаємо, що в піску можуть бути і патогени. Із 2011 по 2012 рік Центри США з контролю та профілактики захворювань (CDC) повідомили про 90 спалахів хвороб у США й Пуерто-Ріко, пов'язаних із рекреаційною водою. У багатьох випадках причиною була вода в басейнах і аквапарках, а також в океанах і річках.

6 небезпек, які підстерігають на піску і у воді:

Анкілостоми

Анкілостоми — це паразитичні черви. Не так давно стало відомо про канадську пару, яка заразилася анкілостомами після прогулянки босоніж пляжем у Домініканській Республіці. Яйця цих паразитів передаються під час контакту стоп із зараженим ґрунтом. Типовими ознаками інфекції є свербіж і висип.

E. coli та шлунковий грип

Бруд зі стічних вод може потрапляти в моря. Дослідники виявили фекальні бактерії на піщаному пляжі, їхня кількість була у 10—100 разів вища, ніж у розташованій поблизу морській воді. Як правило, у піску бактерії розпадаються повільніше, ніж у воді, тому там часто залишається велика кількість бактерій, таких як E. сoli (кишкова паличка). Зараження може призвести до болю у животі, висипу та діареї.

На пляжах також часто виявляють ентерокок, сальмонели та кампілобактерії, які викликають харчове отруєння.

Грибки

Існує певний вид грибка, дерматофіт, який викликає інфекції нігтів і шкіри. За даними Американського товариства мікробіології (ASM), він передається через людей, тварин або під час контакту із ґрунтом. У число пляжних дерматофітів входять Trichophyton mentagrophytes і Trichophyton rubrum, вони викликають грибкові інфекції, такі як нога спортсмена, стригучий лишай та інфекції нігтів. Найбільш часто їх підхоплюють люди зі слабкою імунною системою, проте заразитися грибком може кожен.

Круглі черви

Собаки на пляжі можуть переносити паразит Toxocara canis, тип круглих червів. Їм можуть заразитися як інші собаки, так і люди. Якщо руки були в піску і перед їжею не було можливості їх помити, паразити можуть потрапити в організм. Однак в основному інфекція Toxocara не представляє серйозної небезпеки для людей, і більшість дорослих навіть не помічають ніяких симптомів.

Метицилін-резистентний золотистий стафілокок (MRSA)

MRSA — офіційно стійкий до метициліну Staphylococcus aureus — є великою проблемою в лікарнях. Теплий і вологий пляж створює ідеальне середовище для поширення інфекції.

Дослідження, проведене у 2012 році на трьох пляжах Південної Каліфорнії, виявило бактерії стафілокока в 53% зразків піску та бактерії MRSA у 2,7% зразків. Вчені все ще досліджують, який саме ризик за таких високих показників являє MRSA для людей на пляжі.

М'ясоїдні бактерії

Хоча їх назва ніби взята із фантастичного фільму, м'ясоїдні бактерії представляють реальну небезпеку: вони можуть проникати в організм під час вживання морепродуктів або попадання морської води на відкриті рани. Бактерії Vibrio vulnificus живуть у прибережній воді, і їхня концентрація стає особливо високою із травня по жовтень, коли вода тепла.

Щоб заразитися, досить просто занурити у воду місце порізу. Зараження інфекцією може призвести до серйозних пошкоджень і зрештою навіть до ампутації. Закривайте рани водостійкими пов'язками, а якщо морська вода все ж потрапила на пошкоджену шкіру, одразу промийте її чистою водою.

Читайте далі:

Що вам не відомо про сонцезахисний крем

Як підготувати ступні до літа: 7 способів

5 продуктів, які можуть бути заражені кишковою паличкою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...