• Як правильно визначити якість меду в магазині

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    П'ятниця, 22 червня 2018 року

якість меду

ⓅКоли ми купуємо мед на ринку або в магазині, перед нами постає неминуче питання: «Як визначити якість меду?». Якщо на ярмарку або у бджоляра ми можемо понюхати, спробувати продукт на смак, перевірити його консистенцію, то в магазині ( Багато різного інвентарю і рекомендацій для бджолярів ви зможете знайти в інтернет-магазині uleyshop.com) у нас такої можливості немає.

Що ж робити?

Перш за все, важливо знати відмінності між сортами. Саме від сорту, а також місця збору конкретного меду залежить його колір, смак і запах. Мед буває монофлерний (виходить з нектару одного виду рослин, наприклад гречаний, липовий, акацієвий) і поліфлерний (зібраний з нектарів декількох видів рослин, наприклад, квітковий, гірський, лісовий, тайговий).

При визначенні якості меду по його кольору важливо знати, яким повинен бути мед того чи іншого сорту. Наприклад, гречаний мед завжди темний, акацієвий, навпаки, дуже світлий, майже прозорий. Колір полифлерного сорту залежить від складу медоносів, що входять в нього. Наприклад, гірський мед, в складі якого переважає гречка, буде темного кольору.

бджола

Якщо є можливість понюхати і спробувати продукт, обов'язково зробіть так - це вірний спосіб визначити якість меду. Смак і запах теж повинні відповідати сорту і не мати неприємних відтінків.

Коли купуєте мед в магазині, зверніть увагу на упаковку. Вона повинна бути акуратною, герметичною і чистою. На упаковці обов'язково повинні бути зазначені місце збору меду і дата збору, а також маркування ГОСТом. Важливо наявність відомостей про сертифікацію виробництва за стандартом ISO 22000: 2005. Це говорить про високий рівень організації та безпеки виробництва харчових продуктів на підприємстві.

бджолиний мед

На око також можна визначити консистенцію меду. Він не повинен розшаровуватися, на поверхні не повинно бути рідини. Однак не варто плутати неякісний продукт з медом, що знаходяться в процесі садки (кристалізації). У цьому випадку структура меду буде неоднорідною, будуть помітні кристали.

Нарешті, для того, щоб якість меду виправдала ваші очікування, купуйте його тільки в перевірених місцях. Не варто брати мед на ринку або трасі - тут немає ніякої гарантії якості, і вам запросто можуть запропонувати незрілий або гірше того фальсифікований продукт.

Найкраще брати бджолині ласощі в магазині. Тут будь-яка продукція проходить декілька ступенів контролю, а великим виробникам просто немає сенсу ризикувати своєю діловою репутацією, продаючи свідомо неякісний продукт.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...