• Митний брокер - це хто? Робота митним брокером : плюси і мінуси

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 червня 2018 року

митниця

Митний брокер - це юридична особа, яка бере участь у зовнішньоекономічній діяльності від імені та за дорученням декларанта (замовника) і надає посередницькі послуги з митного оформлення вантажів.

У багатьох випадках брокер на митниці - це не одна людина, а спеціалізована компанія, що має навички і досвід роботи, а також робочі зв'язки з корисними людьми в сфері митниці.

Надані послуги і обов'язки митного брокера

В спектр послуг, що надаються професійним брокером, входить:

  • консультаційна підтримка проектів і угод;
  • опрацювання договорів та інших документів в контексті офіційних процедур;
  • консультаційне посередництво з митницею;
  • послуги посередництва між транспортною компанією і митницею при проходженні офіційних процедур;
  • брокерські послуги - супроводження та представництво вантажів при проходженні процедури митного оформлення, оформлення всіх необхідних документів, сплата мит і зборів;
  • надання складських приміщень для зберігання вантажу під час проходження митниці;
  • допомога в оформленні необхідних сертифікатів і ліцензій.

Митний брокер, повинен бути добре обізнаний в питаннях ліцензування та сертифікації товарів, знати особливості розрахунків і митних процедур, мати достатню юридичну підготовку і знання щодо економічних особливостей ринку.

Брокер повинен бути знайомий з чинним законодавством і постійно стежити за будь-якими законодавчими змінами, що стосуються його професійної сфери. При цьому комунікабельність, багатозадачність і хороша пам'ять також є найважливішими якостями для гарного брокера.

митний брокер

Правовий статус митного брокера

Діяльність митних брокерів регламентується Митним кодексом України, згідно з яким даним видом діяльності може займатися лише юридична особа, яка отримала ліцензію на даний вид діяльності в Державному митному комітеті України.

В Україні можуть працювати митні брокери, які пройшли державне ліцензування. З огляду на всі перераховані аргументи, можна в повній мірі оцінити важливість і значення якісних брокерських послуг при веденні зовнішньоекономічної діяльності.

У більшості випадків витрати на послуги професійного брокера повністю себе виправдовують.

Висновок

Митне оформлення - це складний процес, що вимагає особливого підходу, досвіду і знань. Людині, яка не має відповідної кваліфікації, буде непросто розібратися з усіма тонкощами роботи з митницею, не зробивши помилок і не накопичивши певний досвід. При організації великих угод, складних і відповідальних поставок, а також при роботі зі специфічним і складним оформленням вантажів має сенс скористатися послугами професійного брокера.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...