• Домашня електроніка стане додатковим джерелом енергії — розробка зі США

  • Вівторок, 10 липня 2018 року

Інженери зі США розробили тонкоплівкову систему, яка може перетворювати на енергію тепло від нагрівання побутової електроніки. Таким чином навіть «теплові відходи» зможуть приносити користь.

Отримання енергії від зовнішніх джерел є пріоритетним для багатьох винахідників. Так, наприклад, створено електрифіковану дорогу, яка заряджає електричні автомобілі, а біопаливо навчилися отримувати із грибних відходів — і це лише деякі із розробок.

Тепер же інженери з Каліфорнійського університету створили систему, яка збирає енергію, що вивільняється під час роботи побутової електроніки. Як повідомляє Springwise, майже 70% енергії, виробленої щороку у США, — це теплові відходи від автомобілів, комп'ютерів та різних промислових об'єктів, температура яких не перевищує 100 С. Застосування нової тонкоплівкової технології зможе запобігти безповоротним втратам тепла та енергії.

У інновації використовується піроелектричний перетворювач енергії, за допомогою якого можна конвертувати тепло в енергію. Під час вивчення структури піроелектричних пристроїв дослідницька група синтезувала зразки тонкоплівкових матеріалів товщиною всього лише 50—100 нанометрів. Зрештою було виявлено, що технологія наноскопічної тонкої плівки ідеально підходить для перетворення тепла на енергію, і особливо вона ефективна для збору відпрацьованого тепла із високошвидкісної електроніки.

Дослідження також показало, що тонка плівка може перетворювати на корисну енергію відпрацьоване тепло деяких інших об'єктів, наприклад непостійних джерел тепла.

Наступним етапом розробки стане оптимізація тонкоплівкових матеріалів для конкретних потоків тепла і температур.

Читайте далі:

Створено гібридні сонячні батареї, які можуть працювати від енергії сонця та дощу

Як видалити дані з електроніки перед переробкою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...