• Створено гібридні сонячні батареї, які можуть працювати від енергії сонця та дощу

  • П'ятниця, 6 липня 2018 року

Дослідники з Китаю розробили сонячні батареї, які можуть працювати не тільки за сонячної погоди. За допомогою вбудованого електрода батареї збирають енергію падаючих крапель дощу.

На даний час ряд новаторів фокусує свою увагу на тому, щоб зробити сонячні панелі багатоцільовими. Раніше команда дослідників із Циндаоського океанографічного інституту, займаючись удосконаленням сонячних панелей, використала графен для виробництва енергії з дощової води. Дощова вода містить солі, а графен на сонячній батареї може притягувати позитивні іони солі. Під час цього процесу утворюється два шари іонів — шар позитивних і шар негативних, і енергія, що створюється під впливом дощу, може зберігатися між цими двома шарами іонів.

Вчені виявили, що ефективність сонячної електроніки за використання покриття із графену підвищується на 6,53%. Цього достатньо для генерування сотень мікровольт електрики.

Ідею своїх колег розвинули вчені з Університету Сучжоу в Китаї. Як повідомляє Springwise, вони розробили електрод, що збирає енергію дощових крапель. Таким чином вдосконалені сонячні панелі можуть виробляти електрику навіть вночі під час негоди. Це відбувається завдяки трибоелектричному наногенератору (TENG). TENG перетворює механічну енергію на електрику.

Дослідники говорять, що для створення прототипу потрібно від трьох до п'яти років. Якщо такі гібридні батареї зможуть знайти споживача, вартість пристрою та виробленої ним енергії будуть не такими високими.

Раніше стартап зі США створив сонячні панелі, які поглинають воду з повітря та очищають її, виробляючи питну воду. Пристрій було розроблено спеціально для використання в посушливих регіонах. Панелі поглинають вологу з повітря за допомогою спеціального матеріалу та енергії сонця. Одна така сонячна панель може виробити кількість води, достатню для сім'ї із чотирьох осіб.

Читайте далі:

Крила метелика надихнули вчених на розробку нових сонячних технологій

Сонячні електростанції на гранти від ЄС: альтернативна енергетика в українських селах

У Китаї з'явиться «Лісове місто»: радикальний план порятунку від забруднення повітря

Підписатися:

Коментарі