• Повітряні кулі — таке ж небезпечне сміття, як і пластикові пакети або конфетті

  • Вівторок, 18 вересня 2018 року

1_33.jpg

3_3.jpg

Так само і як конфетті та феєрверки, яскраві повітряні кулі — незмінний атрибут свята. Але коли вони стають непотрібними, то просто перетворюються на сміття. Сміття, яке неможливо переробити.

Дні народження, випускні вечори, весілля — ці та інші радісні моменти життя люди святкують із повітряними кульками, прикрашаючи ними приміщення або відпускаючи в небо. Але що відбувається із цими недовговічними прикрасами після того, як вони здуваються?

Протягом багатьох років різні екологічні спільноти закликають заборонити масовий випуск куль, наводячи численні докази того, наскільки вони небезпечні для природи.

«Повітряні кулі становлять серйозну загрозу для дикої природи. Яскравий колір привертає увагу тварин і птахів, які помилково приймають кульки за їжу, а нитки обертаються навколо тіл, ускладнюючи плавання або перекриваючи дихання», — розповідає фахівець Національного управління океанічних і атмосферних досліджень Емма Тондж.

У декількох штатах США (Каліфорнії, Коннектикуті, Флориді, Теннессі та Вірджинії) вже існує заборона на застосування повітряних куль. Аналогічні законопроекти розглядають і в інших країнах.

У Флориді повітряні кулі заборонені на пляжах Палм-Біч та у громадських парках. Університет Клемсона вирішив відмовитися від традиції запускати 10 тисяч куль під час футбольних матчів. А в одному з міст штату Род-Айленд, Нью-Шорхемі, повністю заборонили повітряні кулі: було прийнято постанову про їхню заборону на продаж, використання й поширення.

«Повітряні кулі становлять небезпеку для навколишнього середовища, особливо для тварин. Ті, хто часто гуляє пляжем або проводить час на воді, напевне помітили, що повітряні кулі стали звичним явищем у водній екосистемі», — йдеться у заяві на сайті міста Нью-Шорхем. У грудні його влада також проголосувала за заборону більшості одноразових пластикових пакетів.

Екологічні альтернативи повітряним кулям

Balloons Blow — некомерційна організація, що інформує громадськість про небезпеку, яку несуть викинуті повітряні кулі для тварин, людей і навколишнього середовища загалом.

Випущені в небо кулі неодмінно повертаються на землю в якості сміття. Птахи, кити та морські черепахи можуть померти, проковтнувши їх. Повітряні кульки із фольги часто призводять до перебоїв у подачі електроенергії та іскрових пожеж. А гелій, яким заповнюють кулі, є непоновлюваним ресурсом.

Існують екологічно безпечніші альтернативи повітряним кулям — банери, вітряки на паличці тощо.

У багатьох містах світу вже діють закони, що регулюють кількість повітряних куль, які можна випустити в небо, а також обмежують випуск певних типів кульок і небесних ліхтариків.

Читайте далі:

19 речей, які не підлягають вторинній переробці

Чому варто відмовитися від використання пластикових соломинок

Морська сіль містить небезпечну кількість мікропластику

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...