• Чи справді органічні продукти є більш здоровими та корисними?

  • Четвер, 23 серпня 2018 року

За останні п'ять років органічні продукти набули популярності. У міру зростання споживчого попиту більшість великих супермаркетів внесли до асортименту товарів органічні фрукти, овочі, хліб і молочні продукти. Але чи дійсно органічна їжа є здоровішою?

Питання, яке постає перед нами, коли доводиться вибирати між яблуком, вирощеним традиційним способом, і органічним, таке: чи є між ними істотна різниця? До того ж органічні продукти, як правило, коштують дорожче, ніж звичайні.

Переваги органічних продуктів

Численні дослідження доводять, що методи органічного вирощування позитивно впливають на ґрунт, а також оптимізують роботу фермерів. У одній зі статей у Washington Post узагальнені основні переваги методів органічного землеробства, засновані на 23-річному дослідженні Міністерства сільського господарства США.

Органічне землеробство:

  • зберігає родючість ґрунту;
  • використовує меншу кількість добрив і набагато меншу кількість гербіцидів;
  • споживає менше енергії;
  • блокує більшу кількість вуглецю у ґрунті;
  • більш прибуткове для фермерів.

Купуючи полуницю або цибулю ми навряд чи турбуємося про якість ґрунту, у якому вони виросли. Але, безсумнівно, розумніший спосіб ведення сільського господарства полягає в тому, щоб зберігати ґрунт багатим, родючим і чистим без використання пестицидів та різних руйнівних методів.

Однак одна лише добра якість ґрунту не гарантує того, що їжа, вирощена у ньому, буде корисною для здоров'я.

Недоліки органічних продуктів

Причина, з якої чимало людей готові заплатити більше грошей за органічні продукти, полягає в упередженості: органічна їжа здоровіша — вона містить більше поживних речовин і менш забруднена пестицидами.

Але наука ще не довела високу корисність органічних продуктів. В огляді, опублікованому в 2012 році, описані 223 дослідження поживних і забруднюючих речовин у звичайних і органічних продуктах. Вченими не було виявлено, що органічна їжа містить більшу кількість поживних речовин.

Таким чином, напрошується висновок: органічну їжу варто вибирати в основному через екологічні переваги. Можливо ті, хто вибирає органіку через користь для здоров'я, помиляються?

Органічне тваринництво

Багато хто вважає, що на органічних фермах дотримуються більш строгих стандартів утримання тварин, ніж на звичайних.

Наприклад, у США це регулюється програмою NOP, яка встановлює правила поводження із тваринами: доступ до пасовищ, тіні та критого житла тощо. Умови повинні відповідати принципам тваринництва, певному клімату та навколишньому середовищу. Також NOP включає такі питання, як годування, види дозволених ліків та основні методи догляду.

Найзначнішим з усіх правил NOP є те, що господар не може відмовитися від лікування тварини, що вирощується на органічній фермі. Це означає, що фермери повинні лікувати тварину, використовуючи методи та ліки звичайної медицини, включаючи антибіотики. Але, як і у звичайному сільському господарстві, тварину усувають від виробництва на час лікування, поки антибіотик не вийде з організму.

Джерело: Earth911

Читайте далі:

Качки замість пестицидів: як древній вид фермерства допомагає сучасним господарствам

Органічні добрива — майбутнє без хімії

Як утилізувати харчові відходи вдома

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...