• «Вік — це просто число»: принцип, який подовжує життя

  • Середа, 1 серпня 2018 року

Знаменитий автор Габріель Гарсіа Маркес одного разу написав: «Вік — це не те, скільки вам років, а те, на скільки років ви себе відчуваєте». Виявляється, така думка має наукове підґрунтя. Нові дослідження доводять, що люди, які відчувають себе молодшими за свій фактичний вік, живуть довше.

«Вік, на який ви себе відчуваєте, відображає ступінь вашого здоров'я, фізичних можливостей та благополуччя. Люди похилого віку, які відчувають себе молодшими за свій хронологічний вік, живуть довше», — зауважують автори дослідження з Університетського коледжу Лондона.

У дослідженні брали участь 6489 чоловік із середнім віком 65 років. Переважна більшість членів групи (близько 70%) повідомили про те, що відчувають себе на три або ще більше років молодшими, 25,6% відчували себе ближче до свого реального віку, а 4,8% — більш ніж на рік старшими.

Через 8 років вчені знову повернулися до дослідження цієї групи та виявили дещо цікаве: частота смертності варіювалася залежно від якості опитуваних. Так, смертність складала 14,3% у тих, хто під час опитування відчував себе молодшим, 18,5% — у тих, хто відчував себе на свій фактичний вік, і 24,6% у тих, хто відчував себе старшим ніж був насправді.

Автори припустили, що ті, хто відчувають себе молодшими, швидше за все, дотримуються більш здорового способу життя, більш оптимістичні та готові спілкуватися з тими, хто молодший за них.

«Оптимізм виправданий. Окрім значного генетичного впливу, ймовірно, існує також вплив оптимізму, який варто вивчати», — говорить Джеймс Маддукс, почесний професор психології та старший науковий співробітник Центру поліпшення добробуту Університету Джорджа Мейсона у Ферфаксі, штат Вірджинія.

Чим старшими ми стаємо, тим молодшими себе відчуваємо

Відповідно до одного з досліджень, у міру старіння більшість людей схильні сумувати за минулим, і такий менталітет допомагає їм відчувати себе молодшими за свій фактичний вік. Дослідники виявили, що у 70% людей подібне відбувається приблизно у віці 30 років, і це почуття посилюється із віком.

Як переконаний співавтор дослідження Брайан Носек, спогади про приємні події з молодості допомагають нам відчувати себе молодшими. Через це ми також довше зберігаємо активність та оптимізм і, як результат, живемо довше та з більшим задоволенням.

Читайте далі:

Вправи цігун — альтернатива лікам?

Вплив медитації на організм — дослідження

Фізичні вправи допомагають мозку залишатися молодим навіть у старості

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...