• 2/3 всіх сонцезахисних засобів мають завищений показник SPF

  • Четвер, 26 липня 2018 року

Чи дійсно сонцезахисний крем допомагає уберегтися від впливу ультрафіолетових променів або ж він швидше пошкоджує шкіру? Нові дані фахівців з EWG доводять, що дві третини всіх сонцезахисних засобів мають нижчий за заявлений виробником ступінь захисту від сонця.

У 12-му щорічному рейтингу Guide to Sunscreens («Путівник сонцезахисними кремами») дослідники з Екологічної робочої групи (EWG) оцінили безпечність і ефективність майже 650 сонцезахисних засобів, а також зволожуючих бальзамів для губ, ґрунтуючись на їхньому значенні SPF, повідомляє MNN.

Результати відрізняються від тих, що були 11 років тому, адже сонцезахисні засоби стали безпечнішими, — повідомляють EWG. Однак цього року звіт показав, що як і раніше існують серйозні проблеми з безпекою багатьох засобів, які пройшли тестування.

Дослідники виявили, що 2/3 всіх протестованих засобів мають завищений показник захисту від сонця та/ або містять небезпечні компоненти, такі як оксибензон (гормональний руйнівник) і ретинил пальмітат (різновид вітаміну А, може завдавати шкоди шкірі). Крім того, популярне твердження про те, що сонцезахисні креми допомагають запобігти раку шкіри (часто пишуть на більшості сонцезахисних засобів), не підкріплюється доказами.

SPF: більше — не означає краще

Засіб, що має найвищий коефіцієнт захисту від сонця (SPF) не гарантує найкращого захисту. Високий показник SPF насправді створює у споживачів помилкове відчуття безпеки: вони можуть подумати, що, оскільки у них є сонцезахисний крем із SPF 70, а не із SPF 30, можна рідше наносити його на шкіру.

І хоча протягом останніх 11 років EWG спостерігали покращення в питанні відповідності SPF-засобів реальному значенню, проте це одна з областей, яка досі не відповідає нормі. Коли вчені вперше почали складати рейтинг Guide to Sunscreens, тільки 10 з усіх сонцезахисних кремів мали відповідні заявленим SPF 70 або вище.

Тому правило просте: незалежно від того, який показник SPF у сонцезахисного засобу, який ви використовуєте, не забувайте своєчасно наносити його повторно.

Намазувати товстим шаром, а не розпилювати

Існує величезна кількість різних сонцезахисних спреїв, хоча їхнє застосування і викликає побоювання, пов'язані з неефективним захистом і ризиком вдихання під час нанесення.

EWG попереджають споживачів про те, що замість спреїв для захисту від сонця краще використовувати крем-засоби.

Як ще захиститися від сонця

EWG рекомендує носити одяг, який добре закриває шкіру, а також капелюхи та сонцезахисні окуляри. За можливістю плануйте виходи на вулицю рано вранці або ввечері: це також допоможе захиститися від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання.

Читайте далі:

Занадто довго були на сонці? Допоможуть підручні засоби

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...