Вівторок, Жов 27, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Морська сіль містить небезпечну кількість мікропластику: дослідження

Понеділок, 1 червня 2020 року

Морську сіль вважають корисною завдяки вмісту великої кількості мікроелементів, необхідних для здоров'я. Однак нові дослідження показують, що в ній також міститься небезпечна кількість частинок мікропластику. Шокуючі висновки змушують переглянути ставлення до споживання морської солі.

Морську сіль цінують не менше, ніж гімалайську та інші вишукані види солі, але незабаром ставлення до неї може змінитися. Причиною тому є дослідження, присвячені вивченню пластику, що міститься у солі, повідомляє MNN.

Виявляється, один кілограм морської солі містить до 600 часток мікропластику. Про це свідчать дані дослідження Східно-Китайського педагогічного університету. Щоб оцінити цю кількість, достатньо уявити, що якщо щодня людина вживає рекомендовану кількість солі (близько 5 грамів на день), то вона щодня проковтує близько трьох частинок мікропластику. А більшість людей вживають набагато більше солі, ніж рекомендується.

Результати дослідження є оціночними, заснованими на деякій частині добутих частинок, адже вчені не підрахували абсолютно всі знайдені в морській солі частки мікропластику. Таким чином, фактична кількість пластику може навіть перевищувати 600 частинок на кілограм. Результати можуть варіюватися залежно від того, де була зібрана морська сіль і від методів її збору.

Дана ситуація є частиною масштабного забруднення пластиком, який накопичується в океанах і водних шляхах. Більшість проблем пластмаси, що надходить до харчового ланцюга, стосується морепродуктів, але мікропластик може так само легко осідати в океанських родовищах корисних копалин, таких як сіль.

Забруднення мікропластиком небезпечне не тільки для морського життя. Встановлено, що він потрапляє в харчовий ланцюг і на суші. Дивно, але мед і пиво містять досить велику кількість мікропластику. Його частинки також виявлено в пилюці, яка осідає на їжу та потрапляє в організм під час дихання.

Як то кажуть, ми є те, що ми їмо. І якщо виробництво пластику не буде значно скорочено, забруднення цим матеріалом незабаром може стати, якщо вже не стало, однією з найбільших загроз для здоров'я, що стоять перед людством. Якщо він вже міститься в солі, воді та навіть пилюці — забруднення повсюдне й неминуче.

Читайте далі:

П'ять видів пластику, які ми не повинні використовувати

Скільки пластику ми з'їдаємо кожного дня?

93% питної води у пляшках містять частинки мікропластику

Comments   

загрузка...