Четвер, Жов 28, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Японське мистецтво фуросікі: від стильної упаковки до створення модних речей (ВІДЕО)

Понеділок, 27 липня 2020 року

Багато хто хотів би відмовитися від використання поліетиленових пакетів у побуті, але ось проблема: чим їх замінити? Можливо, відповіддю на це питання стане фуросікі — давня японська техніка обгортання предметів у тканину.

Техніка фуросікі вимагає певної практики, але освоївши її ви зможете створювати своїми руками стильні та унікальні речі. До того ж для цього вам не доведеться купувати пластиковий пакет або обгортковий папір.

Що таке фуросікі?

Слово фуросікі означає як саму тканину, так і метод упаковки у неї предметів. Фуросікі з'явилася в епоху Едо: тоді відвідувачі громадської лазні загортали свій одяг у шматок тканини на час купання; потім, коли приходив час одягатися, цю тканину стелили замість килимка. У прямому перекладі слово «фуросікі» якраз і означає «банний килимок».

Японія — не єдина країна, де існує традиція створення упаковки із тканини. Протягом століть корейці упаковують речі у гарні тканини бояджи.

Де знайти фуросікі

Традиційні багаторазові фуросікі випускаються із різними принтами та із різних матеріалів. Вони доступні як в магазинах, так і в інтернеті, і чудово підходять для упаковки подарунків.

Однак зовсім не обов'язково купувати саме такий фуросікі. Будь-який квадратний або прямокутний шматок тканини, який виглядає гарно з обох сторін, можна використовувати для загортання речей або подарунків. Можна використовувати навіть бандани чи шарфи з комісійних, благодійних магазинів або секонд-хенду.

Тканина повинна бути досить щільною, щоб витримати вагу об'єкта, який потрібно обернути, але і не дуже товстою, щоб можна було легко зав'язати вузли.

Техніка фуросікі

Існує безліч традиційних способів зав'язування та правил про те, які тканини використовувати для певних випадків. Але найважливіше — зручність і вибір на особистий смак.

Пластмасове сміття — це глобальна проблема, і в Японії використання фуросікі — це не лише данина традиціям, але й прояв дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

Найпростіший спосіб навчитися техніці фуросікі — це подивитися онлайн-підручники та відео матеріали. Якщо ви захоплюєтеся оріґамі, то побачите у цих технік багато спільного. По суті фуросікі — це оріґамі з тканиною. А ще це весело та цікаво.

Почніть з упаковки чогось простого, наприклад, подарункової коробки або книги. Згодом, набравшись досвіду, ви зможете створювати і більш складні фуросікі.

Читайте далі:

Сумка від Маккартні зі штучної шкіри, зробленої з міцелію грибів

Купуємо одяг із розумом: як індустрія моди забруднює планету

Як обігрівати будинок екопаливом із поліетиленових пакетів — відкриття японського винахідника

Comments   

загрузка...