• Чи може перебування серед природи запобігти розвитку шизофренії?

  • Середа, 25 липня 2018 року

Кожному варто проводити більше часу поза домом: свіже повітря, сонячне світло та помірне фізичне навантаження — те, що потрібно організму для нормального функціонування. Міські жителі часто прагнуть виїхати ближче до природи, щоб зміцнити психічне здоров'я.

Данські дослідники встановили, що для розвитку дитини дуже важливий контакт із природою. Він не лише знижує стрес, але і зменшує ризик розвитку шизофренії, повідомляє MNN.

Оздоровчий зелений колір

Причини розвитку шизофренії як і раніше не відомі, проте Scientific American згадує про ряд досліджень 1930-х років, у яких відстежувався зв'язок між цим захворюванням і міською атмосферою. Життя в місті — це постійний стрес, пов'язаний з ізольованістю та впливом забруднення, — пише Діана Квон. Проте переваги прямого доступу до кваліфікованого медичного обслуговування спонукають тих, хто схильний до психічних захворювань, переїжджати до мегаполісів.

Вчені з Орхуського університету в Данії вирішили дослідити, чи може сільське середовище та контакти із природою стати ключем до зменшення негативного впливу міського життя й усунення чинників розвитку шизофренії.

Ними були вивчені супутникові знімки зелених зон у Данії, зроблені між 1985 і 2013 роками. Ці дані дослідники порівняли з інформацією про людей, які народилися між 1985 і 2003 роками, з'ясовуючи, які з них страждали на шизофренію.

Результати, опубліковані у журналі Schizophrenia Research, показали, що з 943 027 чоловік у 7509 було діагностовано шизофренію. Як виявилося, ті з них, хто жив у районах із найменшою кількістю зелених насаджень, були в 1,52 рази більш схильні до розвитку шизофренії у порівнянні з тими, хто жив безпосередньо поблизу природи (до зелених зон у даному дослідженні були віднесені трав'янисті або кукурудзяні поля, а також ліси).

«Ми дійсно побачили, що ті, у кого було найменше доступу до природи в межах 210 м2 від місця їхнього проживання, частіше були схильні до розвитку шизофренії», — повідомила провідний автор дослідження Крістін Енгеманн із Департаменту біонауки в Орхусі.

Нове розуміння причин шизофренії

Звичайно, до розвитку шизофренії може призводити не лише відсутність контакту із природою у дитинстві. Однак висновки, зроблені вченими, допомагають розібратися у причинах цього дивного захворювання.

«До розвитку шизофренії призводить сукупність багатьох факторів, і один із них — середовище, у якому ми існуємо. Наявність зелених зон забезпечує ймовірність того, що люди будуть виходити на вулицю, тренуватися, знайомитися та проводити більше часу разом, що зрештою викличе згуртованість колективу. Усе це впливає на психологічне здоров'я, тому, швидше за все, наявність зелених зон має непрямий ефект», — ділиться висновками Мереті Нордентофт із Департаменту клінічної медицини Копенгагенського університету.

Читайте далі:

Як дерева зцілюють людей: унікальна японська практика лісотерапії

У Канаді побудують поселення для людей із деменцією

Як мотивувати дітей відволіктися від відеоігор і проводити більше часу на природі

Підписатися:

Коментарі