П'ятниця, Кві 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Фестивальні намети з картону, які можна переробляти — розробка з Голландії (ВІДЕО)

Четвер, 9 липня 2020 року

Два голландських підприємця знайшли вирішення проблеми відходів, що залишаються після музичних фестивалів: вони розробили еконамети KarTent із картону, що може повністю перероблятися.

Щороку під час фестивального сезону з'являється величезна кількість сміття: пляшки, склянки та ін. Велику частину складають дешеві намети з матеріалів, які складно переробляти: врешті-решт вони потрапляють на полігони, забруднюючи землю.

Тільки уявіть: за статистикою 1 із 4 чоловік у всьому світі залишає свій намет! Причина проста: люди, відчуваючи втому, не хочуть розбирати намет, щоб забрати із собою. Така ситуація призводить до збільшення кількості відходів: тільки в Нідерландах щороку викидають до 25 000 наметів, повідомляє Springwise.

Голландська компанія KarTent розробила альтернативні картонні намети, які можна встановлювати на території фестивального табору. Намети можна закупити оптом і доставити на святкові майданчики. Коли захід закінчиться, компанія організує розбір наметів і відправить їх на переробку. Завдяки використанню картону намет легко утилізувати, щоб зробити інші речі: туалетний папір, книги, коробки для взуття тощо.

Для створення наметів використовується високоякісний картон із довгими дерев'яними волокнами. Ян Портнейн, співзасновник компанії, пояснює, що цей картон товщий, ніж звичайний, і на ньому немає покриття, яке ускладнило б переробку.

KarTent стійкі до води: спеціально розроблена конструкція гарантує, що всередині буде сухо навіть під час дощу. А у спекотні дні картон зберігає прохолоду краще за традиційні матеріали.

Творці стверджують, що KarTent більш енергоефективні, ніж звичайні фестивальні намети, виходячи з кількості викидів вуглекислого газу під час виробництва (на 50% менше).

У таких наметів також є функціональна і естетична особливість: на них можна надрукувати інформацію, наприклад, логотипи фестивалю або різні повідомлення від організаторів заходу та спонсорів.

KarTents вже використовуються у різних країнах Європи. Цього року їх замовили на фестиваль Yours and Owls у місті Вуллонгонг, Австралія, а минулого року компанія KarTents отримала престижну нагороду RedDot за видатний дизайн.

Компанія розширює сферу діяльності та розпочинає виробництво нових товарів, таких як картонні сидіння, сміттєві баки і ящики для піддонів, виготовлені з перероблених KarTents.

Читайте далі:

Дизайнер з Італії створює незвичайні меблі з переробленого картону

Веломобіль зі сміття: незвичайне творіння конструктора з Південної Африки

Створено «паперову» пляшку для води: розкладається всього за декілька тижнів

Comments   

загрузка...