• 8 фруктів, які ми вважаємо овочами

  • Неділя, 19 серпня 2018 року

Не всі знають, що баклажани, огірки, квасоля та багато інших добре відомих нам «овочів» не є такими з ботанічної точки зору — насправді вони фрукти!

Поділ плодів на фрукти, овочі, ягоди, горіхи тощо, який існує в побуті, не прийнятий у ботаніці. По-науковому фруктами слід називати всі ті плоди, у яких є насіння. У деяких мовах слово «фрукт» досі означає те ж, що і «плід»: тобто частину рослини, яка утворюється із квітки.

Ботаніки скажуть вам, що помідор — це фрукт. Однак у Сполучених Штатах помідори узаконені як овочі. У 1893 році Верховний суд ухвалив, що помідор слід класифікувати як овоч «на основі способів його використання та народного сприйняття». Чому Верховний суд виніс таку постанову? Причина ось у чому: на той час овочі, на відміну від фруктів, оподатковувалися.

Є й інші фрукти, які ми звикли вважати овочами. Ось список, який може вас здивувати:

Оливки

Оливка — це фрукт, адже вона утворюється із квітки оливкового дерева.

Баклажани

У побуті зазвичай баклажани називають овочами. Вони трохи солоні та гіркуваті, і абсолютно не солодкі. А з ботанічної точки зору баклажан — це дуже велика ягода.

Гарбузи та кабачки

Гарбузи та всі види кабачків, включаючи цукіні, утворюються із квітки на лозі, тому їх слід відносити до фруктів.

Огірки

Огірки, як і їхні «побратими» кабачки, є фруктами з ботанічної точки зору.

Зелена стручкова квасоля

Коли вередлива дитина не хоче їсти зелені боби, що говорять мама чи тато? «Їж овочі». А ось якби стручкову квасолю охрестили фруктом (як воно і є насправді), цілком можливо, дитині було б приємніше її їсти.

Бамія (окра)

Популярність бамії зросла за останні кілька років. Багато хто, напевно, відносить її до овочів, але насправді бамія — все ж фрукт.

Перці

За смаком перці, звичайно, більше схожі на овочі, особливо хабанеро, який у 70 разів гостріший за халапеньйо. Однак насправді перець — це фрукт.

Чому ми називаємо деякі фрукти овочами?

Чому ж ці фрукти частіше називають овочами? Найпоширеніша версія полягає у тому, що, оскільки вони не солодкі (містять мало природних цукрів), люди ставлять їх в один ряд з овочами, які утворюються з листя, стебел, коренів, бульб і цибулин або ж суцвіть рослини.

Тож страва рататуй, приготована з помідорів, баклажанів та кабачків, із ботанічної точки зору являє собою просто запечений фруктовий салат.

Джерело: MNN.

Читайте далі:

Як правильно зберігати овочі, фрукти та зелень

Як зробити воду, настояну на фруктах і травах

Смачна «Риба по-кантонськи» на пару та історія шеф-кухаря, який був змушений оголосити голодування

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...