Вівторок, Жов 20, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Компанія зі США створила покриття для фруктів та овочів, яке зберігає їхню свіжість (ВІДЕО)

Неділя, 12 липня 2020 року

Компанія зі США Apeel Sciences створила їстівне покриття для овочів та фруктів, яке подовжує їхню свіжість. Безпечну ліпідну плівку виробляють із сільськогосподарських відходів, таким чином знаходячи їм корисне застосування, повідомляє Springwise.

Більшість методів ведення сільського господарства призводить до появи великої кількості відходів. Повторне використання цих відходів допомагає розвивати економіку замкненого циклу в усьому світі. У цій сфері з'являються все нові винаходи. Один із них — поновлюване паливо для транспортних засобів, створене з харчових відходів. Біометан є більш екологічно чистим варіантом, ніж дизельне паливо, і під час згоряння виділяє на 70% менше вуглекислого газу. Ще одна розробка — природний полімер, створений з органічних відходів, який може розкладатися без шкоди для навколишнього середовища. На даний час із нього вже виробляють різні предмети, від вилок до автомобільних деталей.

І ось тепер каліфорнійська компанія з вивчення матеріалів Apeel Sciences представила свій винахід — їстівне покриття, яке зберігає свіжість фруктів і овочів.

Для створення покриття із різних видів органічних відходів видобувають ліпіди, а потім із них отримують порошок. Ліпіди є природними жирами та повністю безпечні для вживання в їжу. Вони захищають продукти від природних газів, які викликають прискорене дозрівання, а також збирають вологу для збереження свіжості. Щоб можна було покрити продукти ліпідною сумішшю, із порошку роблять клейку масу.

Компанія також пропонує Apeel Avocado та Apeel Citrus — спеціальні покриття для авокадо та цитрусових, які, як відомо, швидко гниють. Щоб створити плівку на поверхні, фрукти або занурюють у суміш, або розпилюють її.

Використання таких покриттів полегшує роботу виробникам і транспортним компаніям. Урожай може довше залишатися на полі та продовжувати дозрівати, і його можна збирати пізніше, оскільки знижується ризик гниття у процесі транспортування та роздрібної торгівлі. Таким чином зменшується кількість відходів протягом всього сільськогосподарського виробництва загалом.

Читайте далі:

«Розумний» контейнер для зберігання продуктів попереджає про закінчення терміну придатності

12 видів відходів, які не варто компостувати

Віддавати непроданий одяг нужденним, а не викидати: новий закон у Франції

Comments   

загрузка...