• «Розумний» контейнер для зберігання продуктів попереджає про закінчення терміну придатності

  • Середа, 18 липня 2018 року

Техностартап із Чикаго розпочав виробництво контейнерів для харчових продуктів, які мають допомогти скоротити кількість харчових відходів. Ovie — це перша у світі інтелектуальна система зберігання продуктів, заснована на концепції Інтернету речей і призначена для менш марнотратного споживання.

Світові природні ресурси схильні до виснаження, тому необхідно зменшувати кількість харчових відходів. У середньому жителі розвинених країн викидають 40% придбаних бакалійних товарів, повідомляє Springwise. Наукові, урядові та соціальні організації пропонують різні шляхи вирішення цієї проблеми. Наприклад, у деяких країнах запроваджуються динамічні системи ціноутворення, що дозволяє споживачам купувати за нижчою ціною продукти з терміном придатності, що добігає кінця. А новий винахід, смарт-холодильник FridgeCam, оснащений спеціальною камерою, відправляє оповіщення, що нагадують про закінчення терміну придатності продуктів.

Розробка чиказького стартапа Ovie має схожий принцип роботи: попереджає користувачів про те, що їжа скоро почне псуватися. Однак робить це за допомогою харчового контейнера, який використовує інтелектуальні технології. На контейнері розташована кнопка, що світиться та змінює колір, сигналізуючи, чи придатна їжа для вживання. Зелений колір означає, що їжа зовсім свіжа, жовтий — що термін придатності закінчується, а червоний — що їжу краще викинути.

Перед використанням потрібно натиснути кнопку на SmartTag і за допомогою інтелектуального домашнього динаміка повідомити віртуальному асистентові Alexa, яка їжа кладеться в контейнер на зберігання. Також можна просто набрати назву їжі, скориставшись додатком Ovie.

Потім пристрій починає працювати, беручи з бази даних інформацію про те, як довго може зберігатися певна їжа. SmartTag починає відлік часу, і після закінчення половини терміну придатності надсилає повідомлення на смартфон. Ovie надсилає повідомлення тільки один раз на день і тільки у певні години.

У мобільному додатку можна коригувати інформацію щодо того, як довго може зберігатися той чи інший продукт. Система відразу ж запам'ятовує зміни та застосовує надалі. Додаток також надсилає різні рецепти, за якими можна приготувати продукти, які є в холодильнику.

На даний час на Kickstarter представлено багато товарів Ovie. Смарт-контейнери доступні для попередніх замовлень і надійдуть у продаж у січні 2019 року.

Читайте далі:

«Розумна» душова кабіна допомагає економно витрачати воду — Livin Shower

Як стати більш енергоефективним: найкращі програми, які допоможуть економити

Розраховуйтеся в кафе пластиковим сміттям — послуга в лондонському поп-ап Rubbish Café

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...