Неділя, Тра 9, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Палатка, яка може самовідновлюватися після порізів: самовідновна технологія (ВІДЕО)

Субота, 1 серпня 2020 року

Стартап зі США Imperial Motion створив палатку, яка може самовідновлюватися після порізів або проколів тканини, що гарантує більш безпечний і комфортний відпочинок на свіжому повітрі. Отвори в матеріалі на основі нейлону можна «зашити», використовуючи лише тертя і тепло рук.

У нашому світі швидкого споживання речі, які здатні самовідновлюватися, можуть здатися непотрібними. Однак будь-яка викинута річ, яку можна відремонтувати, це не тільки зайві матеріальні розтрати, але й сміття, яке забруднює навколишнє середовище, відправляючись на полігони.

Тому деякі компанії віддають перевагу використанню матеріалів, здатних до самовідновлення. Наприклад, самовідновному склу для екранів смартфонів.

Тепер новий винахід від Imperial Motion може покласти край протіканню наметів під час дощу, що так часто псує похід, повідомляє Springwise.

Палатка виготовлена із волокна під назвою Nano Cure Technology (NCT). Цей матеріал з надміцного нейлону не рветься під час пошкоджень. Замість цього шари NCT просто «розсуваються», віддаляючись одна від одного, коли крізь них проходить маленький гострий об'єкт. Після проколу шари ущільнюють тканину навколо розрізу, запобігаючи подальшим пошкодженням.

Отвори у тканині можна відремонтувати без використання інструментів або спеціальних наборів. Користувач просто розтирає пошкоджену область між пальців. Рух плюс тепло, що генерується тертям, спонукають розділені шари знову з'єднуватися, «запечатуючи» отвір.

Imperial Motion підкреслюють, що намет NCT на даний час здатен відновлювати тільки невеликі отвори, і технологія ще не може подолати серйозні пошкодження.

«Ефект відновлення дуже добре працює при невеликих проколах або порізах, але ми, звичайно ж, не рекомендуємо тестувати вашу нову палатку за допомогою великих ножиць або ножів», — попереджають Imperial Motion.

У наметі є водостійке покриття, дно зроблено із брезенту, тому не доведеться турбуватися про те, що дощова ніч зашкодить відпочинку. Також у палатці є сітка для вентиляції повітря у спекотні літні дні та вікна Easy Open Zip.

Намет NCT можна встановити всього за 3 хвилини або навіть менше, і в ньому можуть із комфортом розміститися 3—4 людини. Палатка важить всього 8 кг і легко складається в оригінальну упаковку.

На даний час палатка представлена на краудфандінговій платформі Kickstarter і доступна у різних кольорах.

Imperial Motion сподіваються відправити намети на більш широкий споживчий ринок до кінця 2018 року.

Читайте далі:

Фестивальні намети з картону, який можна переробляти — новинка з Голландії

Французький інженер створив недороге й тепле укриття для безпритульних — Iglou

Comments   

загрузка...