• Поради з продажу нерухомості

 • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
  Субота, 4 серпня 2018 року

ⓅКризові явища в світі негативно вплинули на стан ринку продажу нерухомості. Ціни були заморожені, а в деяких регіонах вони мають тенденцію до зниження. Професійні поради з продажу нерухомості допоможуть реалізувати її за оптимальною ціною.

нерухомість

Підводні камені при купівлі нерухомості

Порушення законодавства або неуважна перевірка документів стають причиною втрати нерухомості і коштів. Суд прийме до розгляду тільки суми, зазначені в договорі, так що не занижуйте їх з метою мінімізації податку. Ще однією підставою визнання угоди недійсною є виявлення в квартирі будівельних вад, на усунення яких потрібні непропорційні витрати. На що звертати особливу увагу:

 • Нерухомість продається за дорученням або підробленими документами. Довіреність від власника може бути простроченою або анульованою. Правовстановлюючі документи бувають викраденими, паспорт може бути втраченим.
 • Один із власників в місцях позбавлення волі, визнаний недієздатним, або неповнолітній. Такі договори оскаржуються в судовому порядку.
 • Нерухомість знаходиться в заставі, або є предметом триваючих судових розглядів чи знаходиться під арештом.
 • В історії попередніх юридичних дій є сумнівний характер. Оформлення власності має відповідати положенням Цивільного кодексу України. Часта зміна власників, невідповідність призначення земельної ділянки використанню, відсутність дозвільних документів на незавершене будівництво та ін.
 • Нерухомість зазнала істотної реконструкції зі зміною планування, а зміни не внесені в документи на право власності.

Знання законодавства дозволить уникати «підводних каменів». Не йдіть на поступки продавцеві, вимагайте від нього повний пакет оригіналів документів. Заяви документально підтверджуються, згоду на операцію від інших співвласників тільки в письмовому та нотаріально завіреному вигляді. Застрахуватися можна і за допомогою інформації, розміщеної на спеціалізованих сайтах. Наприклад, Grand Estate Group (https://grandestate-group.com.ua/) має не тільки великий вибір пропозицій з продажу нерухомості в Іспанії, але викладає фотографії фактичного стану приміщень. Є окремі розділи за вибором досвідчених ріелторів, можна зв'язатися з безпосередніми забудовниками або покупцями.

Правовласника земельної ділянки дізнаються з чинного в Україні електронного Державного кадастру. Зайдіть в розділ публічної кадастрової карти і заповніть ввідні дані. На карті з'явиться розташування землі, контури кордонів і розміри. Додатково дізнайтеся цільове призначення ділянки. Якщо земля призначена для сільськогосподарського використання, то існування будівель вважається незаконним, купувати таку землю не варто.

Як перевірити нерухомість

Щоб швидко продати нерухомість радять звертатися до ріелторів, але можна це зробити самостійно.

 • Уважно ознайомтеся з правовстановлюючими документами. Вимагайте тільки оригінали.
 • Зайдіть на сайт Укрдержреєстру та введіть дані продавця. Таким способом перевіряється дійсність документів і кількість власників. Інформація дається за адресою, реєстраційним номером об'єкта, кадастровому номеру земельної ділянки або ідентифікаційним кодом власника власності.
 • В обслуговуючій компанії або ЖЕКу дізнайтеся кількість прописаних. Якщо серед них є неповнолітні, то продавець повинен мати дозвіл опікунської ради на вчинення правочину щодо продажу. Тут є один нюанс. Дозвіл дійсний тільки в тому випадку, якщо на момент продажу дитина забезпечена іншим житлом.

ключи от квартиры

Як краще підготувати власність до продажу

Виконання рад ріелторів з продажу нерухомості гарантує швидкий продаж і оптимальні ціни.

 • У квартирі або комерційному приміщенні зробіть поточний ремонт. Якщо готується земельна ділянка, то її слід прибрати, нанести межі, обстежити стан під'їзних шляхів.
 • Встановіть конкретний час зв'язку з потенційними покупцями і неухильно його дотримуйтесь. Не відповідайте на дзвінки в будь-який час доби, але і не відхиляйтеся від графіка.
 • Не намагайтеся завищити ціну на нерухомість. Знайти сьогодні непідготовленого покупця нереально. Перші дзвінки будуть від ріелторів, вони постійно контролюють появу нових пропозицій і намагаються стати посередниками.
 • Домовленості фіксуйте в письмовому вигляді. Наявність попередньої оплати авансу — бажано, це дисциплінує обидві сторони контракту. Штрафні умови обумовлюються додатковим пунктом, але не можуть порушувати вимог законодавства. При виникненні форс-мажорних ситуацій завдаток повертається без штрафів, невирішені суперечки вирішуються в судовому порядку.
 • Не погоджуйтеся на оплату в розстрочку. Такий варіант можливий тільки в разі крайньої потреби в грошових коштах і відсутності забезпеченого покупця.

Немає можливості самостійно на постійній основі займатися питаннями купівлі-продажу — звертайтеся до професіоналів. З їх допомогою нерухомість реалізується набагато швидше, а кінцева вартість може перевищувати попередньо заявлену. Це не всі корисні поради з продажу нерухомості від ріелторів, кожен з них має власні секрети і не ділиться ними з конкурентами.

Як писати оголошення

Текст не повинен перевантажувати клієнта інформацією, а тільки зацікавити його і змусити звернутися до безпосереднього продавця. Наявність фотографій — важлива перевага. Є можливість розмістити план ділянки, житлової або комерційної будови — відмінно.

При вказуванні ціни допускайте торг — це приваблює клієнтів. Навіть незначна знижка стане серйозним стимулом для оформлення угоди. Будьте чесними, бо підозри відштовхнуть потенційного покупця. Оголошення оновлюйте щотижня. Якщо воно довго висить без змін, то складається враження про його неактуальність. Крім того, більшість сайтів поступово відсуває стару рекламу в кінець списку, воно стає малопомітним. Професіонали знають, що головну увагу відвідувачі сайту приділяють першій сторінці, рідко хто переглядає інші. Особливо при великому обсязі інформації.

Чи варто підписувати договір з ріелторами

Так, цей шлях оптимальний за термінами і ціною. Кожен займається тією справою, в якій він професіонал. Рідко які спроби продати нерухомість самостійно закінчуються успіхом. Виняток — покупцями виступають родичі або знайомі.

Висновок

Якщо дотримуватися порад експертів з продажу нерухомості, то ризики неприємних ситуацій зводяться до мінімуму. Ретельно зважуйте рішення, вивчіть чинне законодавство і беззаперечно виконуйте його. Документи оформляйте тільки в присутності продавця та покупця, робота з особою за дорученням небажана. Сплачуйте вартість після отримання пакету документів і в присутності нотаріуса.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...