• Puma розробила біодизайн спортивного одягу на основі бактерій

  • Четвер, 26 липня 2018 року

Відомий виробник спортивного одягу Puma розвиває співробітництво з дизайнерською лабораторією, результатом якого є використання «живих» матеріалів, що пристосовуються до біологічних особливостей організму власника.

MIT Design Lab і компанія Puma провели тестування використання «живих» матеріалів у дизайні спортивного одягу. Під час роботи особлива увага була приділена бактеріям.

Проект під назвою «Adaptive Dynamics: Biodesign» продемонстрував свої результати на тижні дизайну в Мілані, повідомляє Springwise. У ньому об'єднано чотири підпроекти: Breathing Shoe («Взуття, що дихає»), Carbon Eaters T-shirt («Футболка, що поглинає вуглець»), Deep Learning Insoles («Устілки з технологією глибинного навчання») і Adaptive Packaging («Упаковка, що може пристосовуватися»).

Breathing Shoe — це взуття, яка здатне самонастроюватися за рахунок бактерій, поміщених у порожнини всередині матеріалу. У відповідь на виділення тепла власником взуття під час його руху бактерії поїдають матеріал, утворюючи щораз унікальні повітряні проходи.

Наступна дизайнерська новинка, представлена ​​на виставці, — футболка Carbon Eaters. Маленька кнопка на футболці містить організми, які можуть реагувати на різні речовини в повітрі. Якщо якість навколишнього повітря впливає на ефективність тренування, кнопка сигналізує про це користувачеві, змінюючи свій колір.

Розробники також створили устілки Deep Learning, що збирають біологічні дані для вимірювання втоми та фізичного здоров'я. В устілках використовуються особливі бактерії, які реагують на хімічні речовини з поту, що виділяється користувачем. Електронні схеми перетворюють ці зміни на дані та передають їх за допомогою мікроконтролерів.

Четвертий підпроект — Adaptive Packaging. Упаковка є біорозкладаною та виготовлена ​​з біологічно програмованого матеріалу. Сприймаючи тепло, вона виділяє гази, роздувається і, отже, змінює свою форму.

Читайте далі:

Сумка від Маккартні зі штучної шкіри, зробленої з міцелію грибів

Перша спортивна пляшка для води з еластичного титану

Нові кросівки з перероблених жуйок

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...