Середа, Гру 8, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

9 найдивовижніших дерев світу — від найбільш високого до найбільш одинокого (ФОТО)

Четвер, 18 лютого 2021 року

Дерева створюють тінь, виділяють цінний кисень, служать притулком для тварин і птахів, а зрештою часто перетворюються на будівельний матеріал для людини. Однак серед сотень тисяч дерев різних видів, що ростуть на нашій планеті, можна виділити декілька неповторних представників з особливою історією. Про них ми і розповімо далі.

Гігантська секвоя «Генерал Шерман»

Дерево під назвою «Генерал Шерман» очолює рейтинг найбільших дерев на Землі. Воно росте в Національному парку «Секвоя» у Каліфорнії, підносячись приблизно на 84 м над землею. «Генерал Шерман» вважається одним із найбільших і найважчих живих організмів на планеті. Припускають, що його вік становить від 2300 до 2700 років.

Гай осикоподібної тополі Пандо

Пандо, або Дрижачий Гігант, — це клоніальна колонія тополі осикоподібної, що займає площу більше 100 акрів у штаті Юта. У всіх дерев цієї колонії один спільний корінь, а точніше гігантська підземна коренева система. За оцінками, загальна вага Пандо становить 6615 тонн, що робить його найважчим живим організмом на планеті.

Таксодіум мексиканський — Дерево Туле

Дерево Туле (або Ель-Арболь дель Туле) — це кипарис, що росте поруч із церквою в місті Санта-Марія-дель-Туле в мексиканському штаті Оахака. У нього найтовстіший стовбур на планеті, окружністю 36,2 м, а у висоту дерево всього 35,4 м. Вважається, що Туле близько 2000 років. За місцевою легендою, дерево було посаджено 1400 років тому ацтекським жерцем Еекатля, бога вітру.

Жовтий Меранті — «Дерево Minecraft»

Це високе дерево, нещодавно виявлене у тропічному лісі в Малайзії, може витіснити з першого місця гігантську секвою — його висота майже 90 м, що можна порівняти з висотою колони із 65 осіб, що стоять на плечах один одного. Це один із видів тропічних дерев, які можна вирощувати в комп'ютерній грі Майнкрафт.

Єдиний спосіб виміряти точну висоту дерева — це піднятися на нього. Але коли експерт з експедиції Університету Кембриджа досяг вершини, він зіткнувся із проблемою, яку й описав у смс: «Немає часу знімати на хорошу камеру, бо навколо мене літає орел і постійно намагається напасти, а ще тут багато бджіл».

Дерево «Люстра»

Дерево «Люстра», також відоме як дерево, через яке може проїхати автомобіль, росте за 282 км на північ від Сан-Франциско у США. Його звисаючі гілки нагадують люстру. Більше 60 років тому у цій гігантській секвої було прорублено тунель; сьогодні крізь нього можна проїхати за плату $3.

Дерево життя в Бахрейні

Дерево життя в Бахрейні — одне з найбільш «самотніх» дерев на світі. Це мескітове дерево росте на найвищій точці безплідної пустелі Бахрейн, за сотні миль від інших дерев. Його коріння, як вважається, йде углиб землі на багато десятків метрів до водоносних шарів. Точний вік дерева невідомий: припускають, що йому більше 400 років.

«Сосна» Воллемія

Воллемія в Австралії — живий «динозавр». Це найдавніше викопне дерево, предки якого існували на Землі ще 200 мільйонів років тому. Вчені були приголомшені, коли у 1994 році було виявлено живого представника цього виду хвойних, який насправді не є сосною, проте нагадує її зовні.

Прагнучи не допустити зникнення цих дерев, у 2006 році створили програму, яка надає можливість купити саджанець Воллемії, і тепер їх можна побачити у різних ботанічних садах. Австралійський офіс охорони навколишнього середовища та спадщини Нового Південного Уельсу називає це «страховим полісом» для порятунку видів.

Дерево кеш’ю Піранжі

Це знамените 177-річне дерево кеш’ю біля міста Натал у Бразилії покриває майже 2 гектари землі. Воно було посаджено у 1888 році рибалкою, який не знав, що у дерева генетична мутація: коли його гілки досягають землі, вони починають пускати коріння, продовжуючи захоплювати нові території, що не типово для кеш’ю. Сьогодні це дерево перетворилося на цілий гай, що є туристичною визначною пам'яткою.

Дерево Тенере

Дерево Тенере більше не існує. За оцінками, цьому 3-метровому дереву акації на час його загибелі у 1973 році було за 300 років. В окрузі на більш ніж 400 км воно було єдиним, що залишилося від великого лісу, який раніше поступово поглинався пустелею. У 1973 році в Тенере врізалася велика вантажівка.

Читайте далі:

Як дерева зцілюють людей: унікальна японська практика

9 чарівних мальовничих оазисів світу

Comments   

загрузка...