• Використання смартфонів у школі робить дітей дурнішими?

  • Середа, 8 серпня 2018 року

Смартфони та інші «розумні» гаджети можуть відволікати підлітків від чого завгодно. Нові дослідження показують, що студенти отримують кращі оцінки, коли їм не дозволяють користуватися телефонами, повідомляє MNN.

Здебільшого батьки впевнені, що у сучасному світі телефон — потрібна річ. Він допомагає залишатися на зв'язку з дітьми протягом дня; завдяки йому є можливість зателефонувати в надзвичайній ситуації. З іншого боку, попереднім поколінням якось вдавалося вижити без використання мобільного телефону та інших засобів зв'язку, які багато хто тепер постійно носить із собою.

Не так давно в деяких навчальних закладах була зроблена спроба ввести заборону на використання електронних пристроїв учнями. Ця політика не була схвалена батьками, які хотіли, щоб їхні діти мали доступ до телефону на випадок, якщо щось трапиться.

Чи справді дітям у школі потрібні телефони? Дослідження, проведене у 2015 році, показало, що діти краще вчаться під час заборони на мобільні пристрої.

Під час дослідження вчені з Лондонської школи економіки, Техаського університету та Університету штату Луїзіана вивчали зміни успішності учнів до та після заборони смартфонів. Для цього була обрана 91 школа у чотирьох містах Великобританії — Бірмінгемі, Лондоні, Лестері та Манчестері. Порівнявши оцінки з тестів у кожній зі шкіл, дослідники змогли визначити, як на учнів впливає заборона використання стільникових телефонів.

Після того, як була застосована заборона на телефон, результати тестів здебільшого підвищилися на 6%. Результати були ще кращими у дітей із середньою успішністю: їхні бали підвищилися на 14%.

Однак заборона на стільниковий телефон не вплинула на підсумки тестів учнів із високим рівнем успішності та майже не змінила бали для 14-річних підлітків. Дослідники пояснюють це тим, що учні із високим рівнем успішності вже й так навчилися фокусуватися та уникати відволікаючих чинників, а 14-річні діти, ймовірно, використовують телефони не так часто, як підлітки 16 років.

«Це означає, що використання телефонів у школах чинить найбільш руйнівний вплив на відстаючих учнів і на тих, у кого середня успішність. Тому школи повинні розглянути питання про обмеження використання телефонів», — каже д-р Річард Мерфі, доцент кафедри економіки в Техаському університеті.

А як щодо коледжу?

Коли діти йдуть до коледжу, вони стикаються з іншими умовами та обставинами, і навряд чи їм заборонять використовувати мобільні телефони у класі.

Дослідження, опубліковане в «Educational Psychology», показує, що використання електронних пристроїв під час занять може не вплинути на поточну продуктивність учня, але впливає на здачу іспиту. Студенти, які використовували мобільний телефон, ноутбук або планшет, запам'ятовували менше інформації під час лекції. Зрештою ці студенти отримали нижчі оцінки на тестах порівняно зі студентами, які не використовували подібні пристрої під час занять.

Читайте далее:

Медитація замість покарання: новий підхід у школах приносить дивовижні результати

Вплив медитації на організм — дослідження

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...