• 7 корисних властивостей жирних кислот омега-3

  • Вівторок, 14 серпня 2018 року

Можливо, ви чули, що омега-3-поліненасичені жирні кислоти (або омега-3-кислоти) необхідні для підтримки здоров'я організму. Вони позитивно впливають на роботу мозку та серця, а також зменшують прояви занепокоєння і тривоги. Ось сім корисних властивостей, якими володіють ці речовини.

1. Омега-3-жирні кислоти відіграють важливу роль у розвитку головного мозку дитини

За науковими дослідженнями, наявність високого IQ у дитини пов'язана з тим, що організм матері отримував велику кількість омега-3-жирних кислот під час вагітності. А дослідження, проведене за участю 500 дітей, показало, що через низький вміст омега-3 жирних кислот дитина повільніше вчиться читати.

У той же час дослідження на тваринах підтвердили, що наявність під час вагітності занадто великої кількості інших жирних кислот — омега-6 — призводить до більш високих показників ризику виникнення раку молочної залози у наступних поколінь. Це говорить про те, що особливо важливим є правильний баланс омега-3 і омега-6.

2. Омега-3 можуть запобігти розвитку серцево-судинних захворювань

Вчені наводять переконливі докази того, що Омега-3 благотворно впливають на роботу серця, і радять лікарям використовувати омега-3-жирні кислоти для профілактики як первинних, так і вторинних серцево-судинних захворювань.

Щороку від серцевих захворювань помирає більше людей, ніж від раку. Американська асоціація серця рекомендує вживати два рази на тиждень рибу, багату омега-3-кислотами (таку як лосось, довгоперий тунець, скумбрія, озерна форель, оселедець або сардини), щоб знизити ризики розвитку ішемічної хвороби серця, зупинки серця, серцевої недостатності та інсульту.

3. Омега-3-жирні кислоти перешкоджають розвитку слабоумства та підтримують здоров'я мозку

Слабоумство пов'язують із порушенням роботи серцево-судинної системи, і є докази того, що омега-3 позитивно впливають на роботу серця та мозку. Отримано також дані про те, що жирні кислоти омега-3 можуть запобігти появі деменції.

4. Омега-3, що містяться у рибі, допомагають запобігти розвитку раку молочної залози

Під час досліджень було виявлено, що в азіатських країнах, де їдять більше морепродуктів, рідше зустрічається рак молочної залози. Деякі вчені рекомендують додавати омега-3 у раціон, хоча інші не впевнені, чи дійсно це приносить бажаний результат.

5. Омега-3 корисні за біполярної депресії

В огляді додаткових методів лікування біполярної депресії відзначається, що дуже важливо включати в раціон омега-3. Однак під час численних досліджень так і не було виявлено, як саме омега-3 впливають на поліпшення психологічного стану.

6. Занепокоєння у підлітків пов'язано з нестачею омега-3

Під час одного з досліджень вивчався зв'язок омега-3 із самопочуттям. Було виявлено, що підлітки, у яких в організмі спостерігався низький вміст цієї важливої поживної речовини, більш схильні до проявів занепокоєння. Підлітки часто відчувають страхи і стреси, тому їхній раціон повинен містити омега-3-кислоти.

7. Вагітні жінки, які регулярно їдять рибу, менше страждають від занепокоєння

Одне з досліджень показало, що матері, які дотримувалися вегетаріанства та відмовилися від тваринного білка, частіше переживали стрес. Автори дослідження вважають, що це відбулося через відсутність омега-3 у раціоні.

Пам'ятайте, що все добре в міру. Дотримуючись збалансованої, багатої поживними речовинами дієти, ви збережете своє здоров'я в найкращому стані.

Читайте далі:

Вправи цігун — альтернатива лікам?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...