• Як довго можна засмагати влітку? Створено зручний онлайн-калькулятор

  • Понеділок, 6 серпня 2018 року

Компанія Omni Calculator розробила зручний веб-калькулятор, який підкаже, скільки часу проводити на сонці, щоб уникнути опіків та інших проблем.

Сонячне світло корисне для здоров'я, але в певних дозах і протягом розумного проміжку часу. Математика (а точніше веб-калькулятор) допоможе визначити, як довго можна залишатися на сонці, не завдаючи шкоди шкірі, а також який сонцезахисний крем із показником SPF потрібно використовувати.

Калькулятор, створений доктором Малгожатою Коперська з компанії Omni Calculator, потребує введення всього декількох даних, повідомляє MNN.

«Рівняння, яке я використовувала для розрахунку максимального безпечного часу, проведеного на сонці, виглядає досить складно. У нього входить коефіцієнт фототипу шкіри, помножений на SPF крему, поділений на поточний УФ-індекс, висоту над рівнем моря та коефіцієнт відображення світла ґрунтом», — зазначає Коперська.

Простіше кажучи, це означає, що потрібно встановити поточну інтенсивність сонячного світла, висоту над рівнем моря (незалежно від того, чи перебуваєте ви на березі моря або у засніжених горах), тип шкіри та SPF крему. Після того, як вся ця інформація буде введена, калькулятор відобразить значення, яке вказує на те, як довго можна залишатися на сонці за таких умов (у тому випадку, якщо ви продовжуєте наносити сонцезахисний крем відповідно до вказівок).

Під час заповнення цих значень, ймовірно, найскладніше визначити висоту місцевості та тип шкіри. Значення висоти можна знайти в інтернеті. Тип вашої шкіри, інакше відомий як фототип, визначається із використанням шкали Фітцпатріка.

Пояснімо дію калькулятора на простому прикладі: для місцевості, де в літні дні іноді дуже сонячно, а іноді хмарно, вводимо значення «дуже сонячно», значення висоти місцевості ставимо «за замовчуванням» і відзначаємо «ні» на запитання місцезнаходження поруч із водою або снігом. Фототип шкіри — III, а SPF сонцезахисного крему — 70.

За підрахунками за цими значеннями, людині з таким типом шкіри можна перебувати на сонці протягом приблизно 26 годин за умови повторного застосування сонцезахисного крему. Калькулятор також може повідомити, крем з яким значенням SPF краще використовувати. У цьому випадку ви не заповнюєте поле «SPF» і відзначаєте, скільки часу хочете пробути на сонці.

Хоча калькулятор може допомогти розрахувати максимальний час для отримання засмаги, що, можливо, мінімізує ризик сонячного опіку, він не замінює медичні рекомендації.

Засмага — це процес впливу шкідливих ультрафіолетових променів на шкіру, під час якого ваше тіло змушене виробляти більше пігменту. За словами Управління з контролю за продуктами та ліками, не існує такого поняття як «здорова засмага».

Отримання вітаміну D від сонячного проміння не повинно позначатися на здоров'ї шкіри. Якщо ви збираєтеся пробути деякий час на сонці, обов'язково повторно наносіть сонцезахисний крем і пийте достатню кількість води. За можливості уникайте сонячного світла під час найбільшої інтенсивності ультрафіолетового випромінювання (зазвичай із 10 до 16 години).

Читайте далі:

Яка кількість сонця є безпечною для вашої шкіри? Це покаже татуювання Logic UV

Що вам не відомо про сонцезахисний крем

Занадто довго були на сонці? Допоможуть підручні засоби

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...