• Персик і кавун: як навчитися вибирати ці літні ласощі

  • Понеділок, 16 липня 2018 року

Персики й кавуни — соковиті та корисні солодощі літа. Як навчитися вибирати ідеальний персик і стиглий кавун?

Як вибрати ідеальний персик

Є три речі, на які потрібно звернути увагу під час вибору стиглого персика: колір, твердість і запах. Витративши на вибір приблизно 5 секунд, потім ви зможете насолоджуватися по-справжньому смачним і соковитим персиком.

Колір

Є сотні різновидів персиків, але більшість із тих, що продаються в магазинах, — жовті або білі.

У таких персиків смуги під більш темним кольором повинні бути повністю жовті або білі (кремові). Якщо ці смуги ще зелені, значить персик зірвали до того, як він повністю дозрів, і його не варто брати. Якщо колір правильний, переходите до наступного кроку.

Твердість

Трохи натисніть на персик, щоб перевірити, наскільки він твердий.

Якщо плід дуже твердий, це означає, що він не буде готовий до вживання протягом декількох днів. Проте протягом цього часу він буде продовжувати дозрівати. Тому якщо вам потрібно купити персики про запас на пару днів, краще якраз вибирати більш тверді.

Занадто м'які або прим'яті персики можна використовувати для приготування варення, і часто вони продаються зі знижкою.

Аромат

І останнє, що потрібно перевірити, — це запах. Стиглий персик повинен бути ароматним. Більш тверді персики — менш ароматні, але все одно мають характерний запах, і через декілька днів він посилюється. Якщо персик взагалі не пахне або ж пахне неприємно, краще його не брати.

Як вибрати гарний кавун

Стиглий, ароматний кавун — один із найбільш приємних подарунків спекотної пори року. Саме він у багатьох асоціюється з літом і викликає спогади про дитинство.

Світла пляма

Біла пляма на боці кавуна — це місце, де він торкався землі під час росту. Колір плями є показником стиглості. Якщо він білий або блідо-зелений, значить кавун зірвали до того, як він дозрів. Якщо він золотистий, вершково- або оранжево-жовтий — кавун залишався на лозі досить довго і встиг дозріти.

Форма

Добрий кавун повинен бути майже симетричним, незважаючи на те, круглий він чи овальний. Не варто брати кавун, на якому є вм'ятини, плями чи порізи.

Вага

Кавун повинен бути важким — хоча вага, звичайно, залежить від розміру. Однак якщо кавун здається вам легшим, ніж він повинен бути виходячи з габаритів, значить, він старий і вже почав втрачати вологу всередині. Стиглий кавун на 92% складається із води.

Читайте далі:

Чому варто щодня випивати склянку гранатового соку: 14 причин

Смачні та корисні цукерки із сухофруктів своїми руками

5 найсмачніших страв із авокадо: найкращі рецепти

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...