• Органічні добрива – майбутнє без хімії

 • На правах партнёра Ⓟ | Велика Епоха
  Четвер, 1 березня 2018 року

Завдяки органічним добривам не забруднюється ґрунт і водна система.

Вирощування зелені, овочів і фруктів за допомогою органічних добрив дозволяє уникнути наявності хімічних речовин в продуктах харчування, що дуже важливо для здоров'я споживачів.

Навіщо використовувати органічні добрива?

Для рослин немає різниці, удобрюють їх органічними або синтетичними добривами Макош, і шкідникам також не має значення, обприскують їх органічними або хімічними пестицидами.

Органічні добрива – це повільно діючі добрива без ризику надмірної підгодівлі або пошкодження кореневої системи.

 • Діють не так швидко, як хімічні добрива, але покращують якість ґрунту протягом вегетаційного періоду.
 • Не вносять токсичні хімічні речовини в ґрунт, які потім вимиваються дощем і потрапляють у водну систему.
 • Допомагають зберегти органічну структуру ґрунту і природні бактерії, грибки і мікроорганізми.
 • Сприяють вирощуванню продуктів харчування, в яких більше поживних речовин, вітамінів і мінералів, і зберігають їх природний смак.

Синтетичні (хімічні) добрива

 • Руйнівно діють на ґрунт.
 • Дають швидкий ефект, але можуть спалити коріння.
 • Руйнують природну структуру ґрунту.
 • Поглинаються рослинами, а потім тваринами і людьми, з невідомими довгостроковими наслідками.
 • Вимагають обережного поводження, з використанням рукавичок і дихальних масок, що само по собі свідчить про їх небезпеку.

Склад органічних добрив

Органічні добрива складаються тільки з натуральних органічних відходів, а не з розчинних у воді солей амонію, які є основою хімічних добрив. Деякі види органічних відходів – гумус, відходи з кухні і садові відходи, рибна кров і кістки, борошно, рибна емульсія, а також морські водорості.

Якщо ви хочете зробити свій власний компост, зберіть свої кухонні і садові відходи, змішайте їх із золою від багаття і невеликою кількістю вологих газет у контейнері для компосту і почекайте дива (все це перетвориться в багатий поживними речовинами ґрунт приблизно через рік).

Які органічні добрива слід купувати?

Добрива є сумішшю з трьох компонентів: азоту, калію та фосфатів, які містяться в родючому ґрунті. Листовим рослинам (наприклад, салату) потрібно багато азоту. Кореневим і бульбовим рослинам, таким як морква і картопля, потрібно більше фосфатів, а квіти і фрукти потребують додаткових калійних добрив.

Ви можете придбати органічні добрива у вигляді рідини, гранул або гранульованої суміші.

Хоча вплив органічного садівництва на дику природу, можливо, не є для вас пріоритетом, багато людей дуже раді, що коли вони відмовляються від синтетичних добрив та інсектицидів, їх сади починають приваблювати багато птахів і метеликів.

Дослідження показали, що на органічно оброблюваних полях і сільгоспугіддях набагато вищий відсоток птахів, метеликів, комах, дикорослих квітів, бур'янів, і гризунів, ніж на фермах і полях, які удобрюються хімічними речовинами. Що ще можна сказати? Навіть птахи і бджоли знають, що краще. Приберіть хімікати зі своєї землі і вашого саду і насолоджуйтеся рясними плодами.

Автор Скотт Грей – садівник-любитель і позаштатний журналіст.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...