П'ятниця, Вер 17, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Цікаві факти про суші як кулінарне мистецтво

Вівторок, 28 серпня 2018 року

Приготування страв, схожих на нинішні суші, почалося не в Японії, як ми завжди звикли думати, а в Китаї багато століть назад. Проста спроба зберегти свіжість швидкопсувних сирих продуктів дала світу це дуже смачне блюдо, мистецтво приготування якого було до досконалості вигострине вже японцями.

приготування суші

Своїм зовнішнім виглядом і принципом поєднання компонентів, сучасні суші (https://sushi-product.com/) багато в чому зобов'язані одному з перших майстрів у їх приготуванні Джохею, який жив у 19 столітті в місті Едо (зараз це Токіо). Одного разу він спробував з'єднати грудочку рису з сирою рибою і васабі. Нове і дуже просте блюдо виявилося смачним і почало стрімко завойовувати популярність, зараз ми знаємо його під назвою "нігірі".

Приготування суші як кулінарне мистецтво

Якщо ми звикли до самостійного готування суші вдома на своїй кухні, часто з використанням зовсім канонічних для цієї страви інгредієнтів, то японці визнають тільки суші, зроблені руками досвідченого майстра. Осягнення мистецтва приготування суші в Японії відбувається послідовно і досить довго, проте в підсумку майстер стає справжнім віртуозом. Як доказ можна навести той факт, що в 2015 році кількість токійських ресторанів, які отримали почесні зірки Мішлен, було майже в 2,5 рази більшим, ніж нагороджених тими ж зірками ресторанів паризьких.

суші

Як вибрати корисне суші?

В Японії суворо стежать за тим, щоб усі інгредієнти для суші були свіжими, до риби ж пред'являються особливі вимоги. Наприклад, не вітається використання тієї, яка вирощена в неволі, а склад суші в кожен сезон року змінюється в залежності від того, вилов якого виду риб відбувається під час нього.

Найбільш корисним для здоров'я будуть суші, в складі яких є свіжі овочі і мінімальна кількість жирних інгредієнтів, таких як сири або соуси на основі вершків. Слід обмежити також кількість соєвого соусу, який не дуже хороший для шлунка, а копчену і солону рибу найкраще замінити свіжою.

При виборі виду риби для суші врахуйте, що марлин, тунець або акула відрізняються підвищеним вмістом ртуті, яка буде накопичуватися в організмі. І, звичайно ж, їжте тільки ті суші, які приготовлені професійним майстром у хорошому ресторані — це мінімізує ризик отруєння неякісними продуктами.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Comments   

загрузка...