• Піцца. Чому піцца така популярна по всьому світі

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Четвер, 23 серпня 2018 року

У всьому світі піца - є однією з найпопулярніших страв. Історія створення бере свій початок в Неаполі. В італійських ресторанчиках і зараз, як і раніше подають традиційну піцу, але в інших країнах світу традиційні рецепти зазнали безліч перетворень. Зазвичай піца приходить в регіон разом з групою італійських іммігрантів. Згодом страва інтегрується, так само як і люди, які її привезли.

Як правило, піца, в середовищі емігрантів готується за традиційними рецептами, але в міру того як вона починає поширюватися на іншу частину країни, страва набуває особливі аромати і начинки, які відображають встановлену культуру кухні. Ось кілька прикладів:

піца

У Сполучених Штатах Америки піца набула різних доповнень, головним чином завдяки широкому і постійному впливу грецьких і італійських іммігрантів на американську культуру. Деякі з цих варіацій настільки відрізняються, що лише віддалено нагадують оригінальну неаполітанську страву. Той, хто подорожував по Америці, напевно встиг спробувати піцу «Нью-Йорк Стайл», для якої характерні великі шматочки з тонкою скоринкою, принциповою відмінністю від нью-йоркського стилю є чиказький стиль приготування піци. Вона нагадує пиріг з високими і тонкими бортиками. Начинками американських піц можуть стати такі продукти, як бекон, курка барбекю, чилі інші продукти традиційні для даної країни продукти.

піца в печі

Дивним місцем, де піца дійсно прижилася, став Пакистан. Піца тут була представлена ​​відносно недавно, в 1993 році паном Ріаз, який відкрив першу в країні піцерію. У тому ж році відкрилася мережа піцерій «Піца Хат». Вплив піци в Пакистані не настільки великий, як в Індії. Проте вона стала популярною стравою в таких провінціях, як Кашмір, Сінд і Пенджаб, але піци неможливо знайти в Белуджистані та Північно-Західній прикордонній провінції. Незважаючи на це продажі піци в Пакистані поступаються за обсягом тільки продажу в Сполучених Штатах. Насправді, Пакистан є домом для найбільшого в світі Піца хат, він вміщує в себе більш ніж п'ять тисяч місць для відвідувачів.

оригінальна піца
Однією з країн лідерів по щоденному споживанню обсягу піци є Бразилія. Кожен день тут продається близько 1,4 мільйона піц. У цю країну страва була завезена в 50-х роках минулого століття італійськими іммігрантами. У міру поширення піца набула бразильських відтінків, хоча вона все ще близька до традиційної праматері, відрізняється більш товстою основою і відсутністю томатного соусу.

Найприголомшливіша історія успіху піци належить Австралії. Ви, можливо, не знали цього, але значна частина австралійського населення родом з Італії. Австралійська піца має так багато спільного з італійським походженням, класичні, традиційні сорти доступні в Австралії, але є також Австралійський стиль піци - в неї входять бекон з викладеним поверх нього яйцем, іноді додають креветки. Пару десятиліть тому була винайдена «піца для гурманів», яка стала популярною в Австралії, сюди додали копчений лосось, кріп і м'ясо кенгуру.

Усім смачного!

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...