• У Данії літніх людей безкоштовно катають на велорикшах — рух «Велоспорт без віку»

  • Понеділок, 27 серпня 2018 року

Декілька років тому в Данії розпочався рух Cycling Without Age, мета якого — допомогти літнім людям з обмеженою мобільністю відчути радість життя та нових вражень. Волонтери пропонують мешканцям будинків престарілих безкоштовні байк-поїздки на велорикшах; це дозволяє їм більше спілкуватися, відпочивати на свіжому повітрі та відчувати приємні емоції.

Cycling Without Age («Велоспорт без віку») — рух, розпочатий у 2012 році Оле Касовим. Оле хотів допомогти людям похилого віку повернутися на свої велосипеди, при цьому він шукав рішення для тих, хто має обмежену мобільність.

Оле зв'язався з консультантом громадянського суспільства з Копенгагена Дорте Педерсеном, і той зацікавився ідеєю. Разом вони купили перші 5 велорикш і створили рух Cycling Without Age. Сьогодні цей рух поширився на всі міста Данії, а із 2015 року почав розвиватися у 38 країнах світу.

Велорикша — це велосипед із додатковим сидінням попереду для одного або двох пасажирів. За допомогою цього нескладного засобу пересування волонтери регулярно беруть літніх людей на велосипедні прогулянки.

У наш час багато людей похилого віку відчуває брак руху та нових приємних переживань. Родичі можуть покатати старих батьків на машині, але це буває нечасто. Cycling Without Age надає літнім людям свободу, дозволяючи насолоджуватися природою та прогулянками без будь-яких зусиль.

«Велоспорт без віку» — це безпрограшний варіант: волонтер і його пасажир насолоджуються прогулянкою, і обидва отримують задоволення від спілкування один з одним!

Деякі волонтери раніше використовували велорикші, щоб покатати своїх батьків, і у них з'явилося бажання, щоб інші також відчули радість від такої поїздки.

«Ми мріємо створити світ, у якому активна громадянська позиція приносить щастя нашим друзям — людям похилого віку, надаючи їм можливість залишатися активною частиною суспільства та місцевих громад. Створюючи зв'язки між поколіннями, ми зміцнюємо взаємну довіру та повагу», — впевнені засновники Cycling Without Age.

Провідні принципи Cycling Without Age

Великодушність: рух заснований на щедрій допомозі та доброті — простих принципах, яких може дотримуватися кожен.

Повільний темп дозволяє пасажиру комфортно почувати себе на прогулянці, а водій може розповідати дорогою про Cycling Without Age.

Розповідання історій: у літніх людей так багато історій, які будуть забуті, якщо ми не захочемо їх послухати. Ми розповідаємо самі та слухаємо їхні історії, а потім ділимося ними, передаючи з уст в уста або за допомогою соціальних мереж.

Взаємовідносини: Cycling Without Age — це створення великої кількості нових зв'язків: між поколіннями, людьми похилого віку, між водієм велорикші та пасажирами, працівниками будинків престарілих та членами родини. Відносини зміцнюють довіру, дарують щастя та покращують якість життя.

Вік не має значення: життя не закінчується, коли вам виповнюється 75 років. Воно триває в будь-якому віці, для молодих і старих, та може бути захоплюючим, веселим, сумним, красивим і значущим. «Велоспорт без віку» дозволяє людям залишатися позитивними — повністю усвідомлювати свої можливості та рухатися далі.

У кожній країні рух «Велоспорт без віку» розвивається по-різному. Бажаючі взяти в ньому участь записуються волонтерами, а потім навчаються водити велорикші. Спочатку вони тренуються водити порожню велорикшу, а потім — велорикшу з пасажиром.

Волонтери можуть брати літніх людей на прогулянки так часто, як захочеться: вони призначають зустрічі заздалегідь або просто відправляються до будинку для людей похилого віку та запитують, хто хоче покататися.

На даний час більше 1100 відділень по всьому світу пропонують Cycling Without Age, надаючи більше 1500 велорикш. Більше 10000 водіїв дають можливість літнім людям вийти зі своїх будинків, покататися на велосипедах і насолодитися свіжим повітрям.

Читайте далі:

Революційне крісло-коляска дозволяє забути про проблему пересування

У Канаді побудують поселення для людей із деменцією

«Вік — це просто число»: принцип, який подовжує життя

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...