• Інтернет і соціальні мережі знижують рівень підліткової злочинності?

  • Вівторок, 21 серпня 2018 року

Останніми роками багато уваги приділяється негативному впливу інтернету на підлітків, але майже ніхто не говорить про позитивні моменти. Наприклад про те, чи може перебування у соціальних мережах знизити злочинність?

Австралійський національний університет (АНУ) досліджував зниження злочинності серед молоді в Новому Південному Уельсі. Виявилося, що воно може бути пов'язане зі зростанням популярності соціальних мереж.

Вчені з АНУ вивчили дані поліції про стан злочинності в ПАР серед молодих людей, які народилися у 1984 році, і порівняли їх із даними про тих, хто народився у 1994 році. Результати показали, що кількість молодих людей у віці 21 рік, які притягувалися до кримінальної відповідальності, зменшилася приблизно вдвічі.

Ось що говорять статистичні дані:

  • крадіжки транспортних засобів скоротилися на 59%;
  • крадіжка майна знизилась на 56%;
  • проявів насильства стало менше на 32%;
  • споживання алкоголю зменшилось на 49%;
  • зловживання наркотиками знизилося на 22%.

Під час дослідження співробітники АНУ також виявили, що зменшилася і кількість людей, які сідали за кермо в нетверезому стані. Дані в цілому показують значне скорочення числа молодих людей, які вчиняють злочини вперше.

«Найбільш значне зниження спостерігалося в категоріях, пов'язаних із майном: крадіжки в магазинах, крадіжки автомобілів та інші подібні злочини», — повідомляють дослідники.

Провідний дослідник і криміналіст доктор Джейсон Пейн із Дослідницької школи соціальних наук АНУ каже, що цей спад частково став наслідком змінення звичок молодих людей: «Підлітки проводять менше часу в неконтрольованих умовах, у яких правопорушення може бути привабливим, наприклад, менше "тусуються" на вулиці. Таким чином, популярність соціальних мереж та інших подібних домашніх розваг знижує ризики традиційних форм злочинності».

Проте д-р Пейн зазначив, що цифрове середовище, яке зараз використовують молоді люди, відкрило можливості для нової злочинної діяльності: «Насправді ми не знаємо, що відбувається в цьому онлайн-світі. Залякування в мережах, гра із використанням хакерських методів — у сучасному світі діти можуть цим займатися, і це не привертає увагу системи кримінального правосуддя. Нам не слід закривати очі на можливість перенесення подібної поведінки у реальний світ».

Звичайно, були й інші фактори, які допомогли знизити рівень злочинності серед молоді. Протягом багатьох років поліція проводила програми виправного виховання для підлітків, які вчинили незначні правопорушення.

Читайте далі:

Використання смартфонів у школі робить дітей дурнішими?

Як мотивувати дітей відволіктися від відеоігор і проводити більше часу на природі

Як підлітки змінюють наш світ: дивовижні винаходи молодих геніїв

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...