• Знаменитості, які обрали вегетаріанство

  • Понеділок, 3 вересня 2018 року

Успішні та відомі люди — від політиків, спортсменів до зірок естради — діляться своїми думками про те, чому вони обрали вегетаріанство і як воно вплинуло на їхнє життя.

Вегетаріанство — це практика утримання від вживання продуктів тваринного походження та пов'язана з нею філософія, яка відкидає «товарний статус» тварин. Послідовників цієї «дієти» і філософії називають вегетаріанцями. Найчастіше вони не тільки не їдять продукти тваринного походження, але й не носять речі зі шкіри тварин та не використовують засоби, які тестуються на тваринах.

Серед вегетаріанців є й ті, хто дотримується вживання продуктів тільки рослинного походження, які не пройшли теплову обробку, — їх називають сироїдами.

Як правило, переходити на вегетаріанство людей мотивує дбайливе ставлення до тварин, а також турбота про своє здоров'я — профілактика або лікування захворювань.

Хоча часто вегетаріанство називають видом дієти, але це не так. Це спосіб життя, який не має нічого спільного з обмеженням калорій або підрахунком жирів, вуглеводів і білків.

Що кажуть знамениті й успішні вегетаріанці про свій вибір

Еллен Дедженерес — ведуча комедійного ток-шоу

«Я змусила себе подивитися документальний фільм під назвою „Земляни‟ („Earthlings‟), зйомки якого проводилися на тваринницьких і молочних фермах, і... коли ви бачите це, то розумієте: я не можу брати участь у подібному. Я не можу бути частиною чогось, що приносить страждання».

Сер Пол Маккартні — співак, один із засновників The Beatles

Колишній учасник відомого гурту «The Beatles» і Лицар Британської імперії є вегетаріанцем із 1975 року. Пізніше він прийняв більш жорстку й сувору веганську позицію. Маккартні відігравав важливу роль у просуванні кампанії Meatless Monday у Великобританії.

Вінус Вільямс — легендарна тенісистка

Коли у 2011 році їй діагностували «синдром Шегрена», її тенісна кар'єра раптово зупинилася. «Через стан здоров'я я стала дотримуватися раціону харчування на основі рослин. Мені поставили діагноз «аутоімунне захворювання», але я хотіла і далі тренуватися. Я стала вегетаріанкою, це допомагає мені на змаганнях, і я відчуваю, що обрала правильний шлях».

Білл Клінтон — 42-й президент США

Після відходу з Овального кабінету Клінтон перейшов на раціон на основі рослин, що допомагає йому зберігати своє здоров'я: «82% людей, які зробили це, змогли зцілити себе. Їхні артеріальні затори очистилися, а осад кальцію навколо серця розчинився», говорить він.

Патрик Бабумян — силач та світовий рекордсмен

«Для мене проблема полягала у страху, що я не зможу підтримувати свої досягнення, будучи вегетаріанцем. Але, на мій подив, я не тільки зміг це зробити, але навіть зміг набрати вагу. Я зрозумів, що мені не потрібно їсти стільки, скільки я їв раніше, адже мій метаболізм покращився. Я вживав стільки ж калорій, як і раніше, але почав набирати вагу; я їв стільки ж білка, але я ставав сильнішим».

У чому ж основні переваги вегетаріанства?

1. Оздоровлення

Продукти, виготовлені із тваринного м'яса, особливо червоного, входять до числа найбільших джерел насичених жирів. Усунення з раціону на один день на тиждень м'яса (яловичини, свинини, баранини, птиці) може знизити ризик смерті від серцевих захворювань і деяких видів раку. Крім того, як переконана Маріон Нестл, професор і фахівець із дослідження продуктів харчування в Нью-Йоркському університеті, скорочення м'яса стимулює їсти більше овочів. Включення порції рослинної їжі (скажімо, ½ чашки броколі) до щоденного раціону знижує ризик серцевих захворювань на 4% і ризик розвитку інсульту на 6%.

2. Економія

Якщо сім'я із чотирьох осіб замінить м'ясну вечерю бобовими і овочевим салатом хоча б один раз на тиждень, то зможе непогано заощадити.

3. Збереження довкілля

За доповіддю ООН, тваринницька промисловість створює майже п'яту частину всіх парникових газів і займає 30% корисних територій.

Читайте далі:

Як приготувати корисний веганський бекон — рецепт

Вегетаріанство: переваги та недоліки

Сумка від Маккартні зі штучної шкіри, зробленої з міцелію грибів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...