• У похід із собакою: як надати першу допомогу

  • Вівторок, 31 липня 2018 року

Влітку дехто вирушає у тривалі походи зі своїм чотириногим другом — собакою. Як правильно підготуватися до такої подорожі, щоб після неї залишилися тільки приємні спогади?

Для початку переконайтеся, що ваша собака фізично готова до тривалої дороги, і зберіть необхідне спорядження.

Як правильно лікувати травми та як уникнути неприємних ситуацій? На ці запитання відповідає директор Бакхедської лікарні для тварин (VCA Buckhead Animal Hospital, Атланта, США) Ніна Андерсон.

Що повинно бути в аптечці, спеціально призначеній для собаки?

Основне — це засоби для промивання ран і очей, пінцет, туга пов'язка, звичайний і медичний бинт. Також варто взяти «Бенадріл» (Benadryl) від укусів комах.

Скільки води повинна випивати собака під час походу?

Якнайбільше! Перед довгим походом тренуйте свою собаку на коротких прогулянках, щоб вона могла пити зі складаної чаші або пляшки з насадкою. Краще, якщо вона буде пити часто та потроху, аніж одразу випивати все.

Чи варто собакам носити сумки під час походів?

Так, але вага вантажу повинна складати не більше 10—15% від ваги тіла собаки. Однак тут багато що залежить від її віку, розміру, породи і статури. На пробних коротких прогулянках упевніться, що вантаж не натирає шкіру і не створює виразок.

Що краще підходить для походів поводок-рулетка чи короткий поводок?

Не використовуйте поводок-рулетку! Коли собака біжить на короткому повідку, можна уникнути багатьох проблем — інші собаки, люди, дикі тварини, отруйні рослини, змії і т. д.

Травми, які собака може отримати під час походів, і способи лікування:

Укуси комах: використовуйте пінцет для видалення жала, очистіть «Бетадіном» і дайте собаці антигістамінний засіб.

Вивихнута/напружена щиколотка/лапа: покладіть пакет із льодом на місце розтягу. Якщо ваш вихованець досить малий, візьміть його на руки.

Поріз на лапі: очистіть «Бетадіном» і використовуйте накладку для ніг.

Вживання невідомої рослини/гриба/тощо: поцікавтеся у ветеринара про відповідну дозу засобу, яка потрібна, щоб викликати у собаки блювоту. Зазвичай для цього підходить «Пероксид».

Укус змії (або іншої отруйної тварини): якомога швидше везіть вихованця до ветеринара.

Зламана кістка: це, як і для мандрівників-людей, означає завершення походу. Потрібна допомога! Несіть собаку на руках, рухаючись дуже повільно й обережно.

Тепловий удар: зупиніться в тіні, дайте собаці попити й охолонути. Намочіть її шерсть, ноги, і якомога швидше вирушайте до ветеринара, адже тепловий удар може бути смертельно небезпечним. Найкраще здійснювати переходи у прохолодну погоду та робити зупинки для відпочинку. Для собак тренування ще важливіше, ніж для людини: воно допомагає звикнути до походів. Надмірна вага і довга шерсть собаки можуть створювати проблеми.

Виривання кігтя: очистіть «Бетадіном» і використовуйте легку пов'язку. Відразу перевірте, чи не занадто туго її накладено.

Алергічна реакція: використовуйте дозу антигістаміну, рекомендовану ветеринаром.

Існує також декілька превентивних заходів, які господарі можуть вжити, щоб похід із собакою був безпечним. Андерсон рекомендує, щоб на собаці був мікрочіп, на випадок якщо вона загубиться.

Під час подорожі собаку краще тримати подалі від струмків, річок та інших джерел (незалежно від її бажання скупатися). Собаки можуть випити занадто багато води, що сильно знизить температуру тіла.

Також не давайте собакам справляти нужду у джерела: їхня сеча та фекалії забруднюють воду. Завжди беріть із собою пакети або закопуйте відходи.

Джерело: MNN.

Читайте далі:

Місія бути людиною: британець зі своєю собакою очищає узбережжя від сміття

Три собаки допомагають засадити ліс, що вигорів внаслідок пожежі в Чилі

Як виглядає рай для собак: унікальний притулок для тисячі тварин у горах Коста-Рики

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...