• УЗД при плануванні вагітності

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 вересня 2018 року

При плануванні вагітності потрібно обов'язково зробити УЗД органів малого таза. Суть цієї методики полягає в генеруванні ультразвукових сигналів і їх напрямку вглиб тіла. Вони відбиваються від тканин і приймаються датчиком. Потім відбувається їх перетворення в електричні сигнали, які виводяться на монітор у вигляді зображення.

 УЗД органів

Для чого проводиться обстеження?

За допомогою УЗД можна обстежити дітородну систему і виявити не тільки ерозію і дисплазію шийки матки https://alternatyva.clinic/ukr/info/42/likuvannya-eroziyi-shyyky-matky, але і більш серйозні проблеми. У разі будь-яких порушень призначається правильне лікування. У 6-8% жінок діагностується запалення матки. Це захворювання може завадити заплідненню яйцеклітини. Якщо не розпочати лікування, незабаром може наступити безплідність.

Щоб запобігти розвитку захворювань, лікар здійснює огляд матки, яєчників, сечового міхура, товстого кишечника, м'язів і судин малого таза.

Суть абдоміального і вагінального дослідження

До цієї процедури слід правильно підготуватися. Її проведення рекомендується за 1-3 доби до початку критичних днів або на 5-7 день циклу. Цей період є найбільш вдалим для огляду.

УЗД малого таза передбачає використання абдоміального або вагінального датчика. У першому випадку перетворювач розташовується в зоні живота. Перед проведенням цього методу діагностики слід випити 500 мл води без газу і відмовитися від сечовипускання протягом 2 годин. Заповнений сечовий міхур дає можливість фахівцеві ретельно оглянути матку. Якщо він порожній, розгледіти цей орган стає складно. Перед проведенням УЗД із застосуванням вагінального датчика сечовий міхур потрібно спорожнити.

Кишечник рекомендується попередньо звільнити. При наявності метеоризму пацієнтці слід випити активоване вугілля.

Зараз найбільш ефективним вважається дослідження з використанням вагінального датчика. Воно не вимагає попередньої підготовки. Більш того, воно дає можливість ретельно розглянути спайкові процеси. До недоліку можна віднести складність діагностики новоутворень від 10 см.

УЗД малого таза

Що показує УЗД?

Спеціаліст під час проведення цього методу діагностики докладно обстежує тіло і шийку матки, яєчники та інші органи, розташовані біля них. УЗД апарат дає можливість оцінити стан органів, їх розміри і форму, визначити наявність або відсутність пухлин.

Виявлення можливих проблем

УЗД дає можливість виявити:

  • запальні захворювання;
  • пухлини і пухлиноподібні утворення;
  • міому матки;
  • ендометріоз;
  • гіперпластичні процеси ендометрія.

УЗД органів малого тазу — це унікальний метод діагностики, завдяки якому можна вчасно поставити діагноз і розпочати правильне лікування. Ніяких протипоказань він не має, тому рекомендується кожній пацієнтці, яка планує дитину і стежить за своїм здоров'ям.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...