• Зробіть ходьбу частиною свого здорового способу життя: 8 переконливих переваг

  • Середа, 22 серпня 2018 року

Як відомо, ходьба зміцнює м'язи і допомагає спалювати калорії, але вона дає й інші результати — від економії грошей до збільшення ймовірності виживання пацієнтів із раком молочної залози. 40-хвилинна трикілометрова прогулянка — це половина тих 10 тисяч кроків, які рекомендується здійснювати щодня. А займаючись різними побутовими та робочими справами, можна покрити другу половину цієї відстані.

Ось декілька причин, щоб кожного дня і за будь-якої погоди виходити на активну прогулянку:

1. Ходьба подовжує життя

Під час дослідження 2018 року було виявлено, що ходьба може знизити ризик смерті від серцево-судинних захворювань. Для учасників дослідження, які ходили у середньому темпі, цей ризик знижувався на 24%. Для людей старше 60 років переваги ходьби виявилися ще істотнішими: для тих, хто ходив у середньому темпі, ризик знижувався на 46%, а при швидкому темпі — на 53%.

2. Ходьба — кращий спосіб профілактики діабету

Згідно з дослідженнями, завдяки активній ходьбі значно знижується ризик розвитку діабету 2 типу. Супроводжує це захворювання інсулінорезистентність (порушення метаболічної відповіді на інсулін). Одне з досліджень у Великобританії показало, що у схильних до діабету людей, які швидко ходили або мали яку-небудь іншу регулярну активність, поліпшувалася чутливість до інсуліну.

3. Ходьба економить гроші на відвідування тренажерного залу

Незалежно від того, де ви живете, всюди знайдеться місце, де можна здійснювати прогулянки, а 150 хвилин інтенсивної ходьби на тиждень допоможуть впоратися зі стресом і запобігти серцевим захворюванням.

4. Ходьба замінює ліки

За даними дослідження National Walkers’ Health Study, у якому взяли участь понад 32 тис. жінок і 8 тис. чоловіків, ті піддослідні, які здійснювали найтриваліші щотижневі прогулянки, вживали менше ліків. Протягом усього тижня можна робити короткі прогулянки, а у вихідні, коли більше вільного часу — вирушати на довші.

5. Ходьба допомагає усунути біль під час фіброміалгії

Це хронічне захворювання вражає більше 4% населення і часто пов'язане з болем, втомою та «мозковим туманом». Одне з досліджень показало, що жінки у віці від 32 до 70 років, які ходили протягом години, виконували легкі вправи та робили розтяжку три рази на тиждень, через 18 тижнів відзначили значне поліпшення самопочуття.

6. Ходьба допомагає перемогти рак молочної залози

Згідно з дослідженнями, опублікованими у виданні Journal of Clinical Oncology, жінки, у яких діагностовано рак молочної залози, і які регулярно здійснюють прогулянки, мають на 45% відсотків більше шансів на виживання, ніж ті, хто не тренується. Дослідники з Єльського університету, які очолюють дослідження, також виявили, що ті, хто тренувався протягом року до діагнозу, виживали на 30% частіше, порівняно із жінками, які не мали фізичних навантажень.

7. Ходьба знижує ризик інсульту

За словами дослідників з Університету Південної Кароліни, ходьба протягом 30 хвилин кожні п'ять днів на тиждень може значно знизити ризик інсульту. У процесі спостереження за здоров'ям 46 тис. чоловіків і 15 тис. жінок протягом 18 років виявилося, що люди з підвищеним рівнем фізичної підготовки, пов'язаним із регулярною швидкою ходьбою, мали на 40% менший ризик інсульту, ніж люди з низьким рівнем фізичної підготовки.

8. Ходьба зберігає мозок і пам'ять

Італійські вчені провели дослідження, у якому взяли участь 749 осіб, що мають проблеми з пам'яттю. Протягом 4 років вивчалося, як ходьба та інші дії, такі як робота у дворі, впливають на прогресування захворювання. Зрештою було виявлено, що для тих, хто був енергійним і багато ходив, на 27% знижувався ризик розвитку деменції. Такий результат може пояснюватися зростанням інтенсивності мозкового кровотоку під час фізичної активності. Дослідження, проведене у лютому 2018 року у Британській Колумбії, показало, що годинна прогулянка три рази на тиждень попереджає розвиток слабоумства.

Читайте далі:

Вправи цігун — альтернатива лікам?

Як усього 15 хвилин ходьби на день змінять ваше здоров´я?

Як прожити 256 років: метод китайця

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...