• Що таке адаптогени та чи можна з їхньою допомогою боротися зі стресом?

  • Понеділок, 27 серпня 2018 року

Адаптогени — традиційні лікарські рослини Азії, що використовуються протягом століть у практиках зцілення. Сьогодні їх часто рекомендують як засіб для боротьби зі стресом.

Адаптогенами називають рослинні сполуки, що поліпшують здатність організму пристосовуватися до різних факторів навколишнього середовища і протистояти стресам. Вони використовувалися в китайських і аюрведичних методиках лікування та нещодавно пережили відродження у сучасній альтернативній медицині, повідомляє MNN.

Якщо ви хочете почати застосовувати адаптогенні засоби, зверніться за консультацією до лікаря, який спеціалізується на травах.

Список адаптогенів

Список адаптогенних рослин досить довгий, і нижче наведені лише деякі з найбільш поширених:

Ашвагандха. Ця рослина (також відома як «індійський женьшень») здавна використовувалася як тонізуючий засіб при різних станах — від розладу сну до болю у спині. Є деякі свідчення того, що ашвагандха, у поєднанні із практикою глибокого дихання та спеціальною дієтою, допомагає при проявах занепокоєння. Однак досі залишається невивченим, який саме вплив чинить ця рослина на організм.

Базилік священний (туласі) — вважається дуже цінною рослиною у індусів. Його традиційно застосовували для лікування багатьох хвороб — від застуди й головного болю до серцевих захворювань і малярії. Під час деяких досліджень було виявлено, що, застосовуючи цю ароматичну рослину, можна полегшити стан при стресі.

Азіатський женьшень. Ця рослина (також відома як panax ginseng) використовується для поліпшення пам'яті та концентрації, а також для підвищення фізичної витривалості та лікування депресії. Під час деяких досліджень було виявлено, що женьшень покращує розумову працездатність у людей із хворобою Альцгеймера і, як вважається, із деякими іншими станами, такими як втома, пов'язана із розсіяним склерозом. Однак наукою все ще не підтверджено, чи може азіатський женьшень допомогти в боротьбі із занепокоєнням або стресом.

Родіола рожева (золотий корінь). Вважається, що родіола може полегшити прояви розумової втоми та зменшити симптоми депресії. Цю рослину застосовують для збільшення сил і енергії, поліпшення уваги та пам'яті, а також для того, щоб справлятися зі стресом.

Корінь солодки (локриця) — зазвичай рекомендують вживати при розладах травлення: печії, виразці тощо. Локрицю також часто застосовують для лікування різних шкірних інфекцій. Вважається, що ця рослина може регулювати рівні гормонів, пов'язані зі стресом. Однак поки існує мало доказів того, що вона допомагає при якихось специфічних порушеннях. Вживання кореня солодки протягом тривалого часу може викликати підвищення кров'яного тиску та брак калію, що призведе до проблем із серцем і м'язами.

Сибірський женьшень (елеутерокок, лат. Eleutherococcus senticosus). Цю рослину застосовують для поліпшення спортивних результатів, підвищення імунної системи та боротьби із симптомами грипу. Є деякі докази того, що, вживаючи цей корінь, можна зменшити симптоми стресу.

Астрагал — використовується для зміцнення імунної системи, боротьби з алергією та для контролю діабету. Часто його застосовують у поєднанні з іншими травами, такими як женьшень і лакричник. Астрагал приймають також для полегшення наслідків стресу, проте наукових даних, що підтверджують позитивний вплив цієї рослини на стан здоров'я, поки немає.

Лимонник китайський — застосовується для підвищення стійкості до хвороб і стресів, а також для збільшення енергії та витривалості. Його часто приймають як засіб від кашлю, при проблемах зі сном і шлунково-кишковим трактом. Як було доведено під час ряду досліджень, ця рослина покращує концентрацію уваги.

Адаптогени є природними лікарськими засобами, однак вони можуть взаємодіяти з іншими ліками або вітамінними добавками, які ви приймаєте. Тому перш ніж включати їх у свій раціон, порадьтеся з лікарем.

Попри те, що здебільшого застосування адаптогенів не шкодить здоров'ю, для ефективного лікування варто шукати справжню причину стресу і боротися з нею. Як говорить доктор Бренда Пауелл: «Легше прийняти таблетку, ніж змінити спосіб життя».

Читайте далі:

Вправи цігун — альтернатива лікам?

Вплив медитації на організм — дослідження

Як зробити воду, настояну на фруктах і травах

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...