• Лікування катаракти: симптоми, лікування, причини

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 серпня 2018 року

ⓅКатаракту можуть наблизити багато речей: радіація, потрапляння в око токсичних речовин, цукровий діабет, стреси. Але все-таки найчастіше обмін речовин в кришталику порушується під впливом вікових змін. На початковому етапі розвитку катаракти зір може падати не стільки через помутніння кришталика, скільки через порушення його структури: заломлююча поверхня викривляється, і зображення на сітківці стає розпливчастим. Такого роду дефекти піддаються компенсації за допомогою окулярів, але коли процес заходить занадто далеко, допомогти може тільки операція по видаленню катаракти http://oculus.lviv.ua/likuvannya-katarakti/

операція по видаленні катаракти

Найпростіший, відомий тисячоліття метод лікування катаракти - так звана реклінація. Натиском на очні яблука помутнілий кришталик вивертався і перекидався всередину. В результаті світло безперешкодно потрапляв на сітківку, і людина хоч і замутнено, але бачив. З боку ця безкровна операція виглядала як лікування сліпого накладенням рук. Але ескулапи намагалися прибрати помутніння кришталика і хірургічним шляхом. Правда, що саме в оці мутніє, вони не знали і наївно намагалися зачепити гачком якусь білу плівку.

Тільки в середині XVIII століття французький лікар Давіель розібрався в будові ока і видалив помутнілий кришталик цілком. Треба сказати, що за технологічним рівнем операція Давіеля співвідноситься із сучасною процедурою видалення катаракти як дирижабль з ультразвуковим літаком. Ще років десять тому вважалося, що катаракта перед видаленням повинна дозріти.

Зараз катаракту видаляють на будь-якій стадії дозрівання, тому що відтягувати операцію немає ніякого сенсу: зір втрачається, можуть виникнути й інші ускладнення. Застосовуючи спеціальні апарати і лазерні технології, лікарі обмежуються мікроскопічними - в 3-5 мм розрізами (великий розріз - це великі рубці, що загрожує подальшим порушенням ідеальної сферичної форми рогівки і появою астигматизму).

лікування катаракти

Через них і віддаляється кришталик, попередньо роздроблений ультразвуком або розрізаний лазерним променем. Розріз робиться таким чином (розшаровуються оболонки ока), що гоїться швидко і чисто. Але все до одного методи лікування катаракти на увазі видалення кришталика - важливою функціональної частини ока, без якої повноцінне зір неможливо. Можна, звичайно, спробувати підібрати окуляри. Але це будуть окуляри великий оптичної сили, тобто з дуже товстими лінзами, а людський мозок погано переносить подібні навантаження - реагує на них головним болем. Проблему цю намагалися вирішити ще понад півстоліття тому: в 1949 році хірурги вперше, видаливши рідної кришталик, поставили "протез" - скляну лінзу.

Але скло - матеріал важкий і в ніжному очному яблуці утримується з працею. Крім того, організм не в захваті від присутності стороннього тіла: завжди є небезпека його відторгнення. На биосовместимость перевірялося безліч матеріалів, а кращий був знайдений випадково. Аналізуючи результати лікування очних травм військових льотчиків, звернули увагу на цікавий факт: осколки матеріалу, з якого робилися прозорі кабіни літаків, роками залишалися в оці без яких би то не було наслідків. Так був знайдений поліметилметакрилат.

Зараз штучні кришталики роблять із сучасних матеріалів - біополімерів, тобто полімерів на основі органічних сполук, аналогічних тим, що зустрічаються в організмі. Штучний кришталик з такого матеріалу надзвичайно еластичний і фокусує світло на сітківку не гірше рідної (правда, очей вже не може ним керувати). Після подібної операції зір повертається стовідсотково.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...