• Як безболісно витягнути скалку — 5 способів

  • Четвер, 16 серпня 2018 року

Загнавши занозу, ми відчуваємо дискомфорт і біль. Це досить небезпечна травма, якої буває важко уникнути. Зазвичай скалку видаляють за допомогою пінцета, але є й інші способи, більш прості та менш болючі.

Дехто настільки побоюється скалок, що відмовляє собі у задоволенні походити босоніж. Але занозу можна загнати не лише прогулюючись пляжем, але і вдома, наприклад на паркетній підлозі.

Іноді скалка проникає настільки глибоко, що витягти її коштує великих зусиль. Якщо дістати скалку пінцетом не виходить, пам'ятайте, що є інші способи, і деякі з них порівняно безболісні.

Як безболісно витягти занозу

1. Харчова сода. Цей натуральний засіб часто використовується в домогосподарстві. Очистіть ділянку шкіри, де знаходиться скалка, водою з милом. Змішайте 1/4 чайної ложки харчової соди із водою до пастоподібного стану, нанесіть на потрібне місце і накладіть пов'язку. Залиште на 24 години, а потім зніміть пов'язку. Заноза повинна трохи стирчати, і тоді її буде легко вийняти за допомогою пінцета. Якщо цього не відбулося, повторіть процедуру, поки скалка не вийде на поверхню шкіри.

2. Клейка стрічка. Цей метод рекомендують застосовувати в тому випадку, якщо заноза вже знаходиться на поверхні, але її важко схопити пінцетом. Прикладіть шматочок клейкої стрічки на уражену ділянку шкіри, залиште на декілька хвилин, а потім обережно зніміть. Попередньо можна промити це місце теплою водою, щоб пом'якшити шкіру.

3. Шкірка банана або картоплини.

Покладіть на ділянку зі скалкою шкірку банана білою стороною вниз і закріпіть пластиром. Приблизно через 30 хвилин ферменти зі шкірки пом'якшать шкіру, і скалка вийде ближче до поверхні.

Якщо у вас немає банана, але є картоплина, вона теж згодиться. Розріжте картоплину на тонкі скибочки і прикладіть шматочок без шкірки на ділянку зі скалкою. Достатньо 10—20 хвилин, але також її можна залишити на ніч (те ж саме і з банановою шкіркою). Коли ви приберете шматочок картоплини, скалка повинна вийти разом із ним.

4. Оцет. Як і харчова сода, оцет — універсальний побутовий засіб. Просочіть шматочок вати оцтом і прикладіть до хворого місця на 10—30 хвилин. Якщо під рукою немає оцту, його можна замінити перекисом водню.

5. Ефірні олії. Приготуйте суміш із масла лаванди, чайного дерева та лимону, нанесіть на ватку і прикладіть до місця зі скалкою. Потримайте деякий час, після чого зніміть і витягніть скалку.

Джерело: MNN.

Читайте далі:

Як підготувати ступні до літа: 7 способів

У похід із собакою: як надати першу допомогу

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...